Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lónak minden felszerelését...

A lónak minden felszerelését rögtön be kell szerezni?

Figyelt kérdés
Ha valakinek lesz egy lova és előtte tegyük fel még nem volt akkor rögtön meg vesz neki mindent? A nyerget gondolom nem mert azt rá kell prbálni és vannak szükséges dolgok pl kötöfék, futószár ostor az első napok lemozgatásához. de pl ínvédők, lótakaró, stb ezeket lehet később is beszerezni? Ti hogy csináltátok? És ha a ló átkerül az új otthonába mennyi idő után szoktak először ráülni? Gondolom az első napokban szokja a helyet de addig is mozgatni kell, olyankor futószárazni szokták őket? (nincs lovam viszont a közeljövőben szeretnék ezért érdekelnének a válaszok)

2022. jún. 2. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Kötőfék, vezetőszá a fontosabb dolgok között van, azt már mire viszed haza kell. Bértartásban lesz vagy háznál? Mert attól függően írhatok részletesebben.
2022. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem neked elég az a felszerelés amit a műanyag lóhoz adnak a dobozában.
2022. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
25%

Bocs! Sajnos nem tudom kihagyni... remélem, más is és főleg te is majd jókat rötyögsz. Egy ideje már...nevetek, de megpróbálom leírni:


Szoval... a lovat is biztosan lehet részletekben, ahogy van rá pénzed.

De javaslom, először szerezd be a lónak a ...szát. Van aki sorba áll érte... Néha hiány cikk lehet, nem tudom... biztos azééé' :-)


Jajjj most nevessem ki magam, nem látom a küldés gombot a nevetéstől!


Még egyszer bocs mindenkitől, akit esetleg zavar, de tényleg nem tudtam kihagyni :-))))

2022. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
1es választ mire fel pontozták le? Legalább írja le aki pontozott...
2022. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm aki normálisan válaszolt, 1es én bértartásra gondoltam, 2es ahogy említettem nincs lovam, nem is lesz csak érdekel a téma, nyilván minden lovasban akinek még nincs lova vannak kérdések hogy milyen egy saját ló, és szeretnének egyet nemértem hogy mi probléma volt a kérdésemmel nem azt mondtam hogy holnap lesz egy lovam hova tegyem...ha meg nem tudsz értelmes választ adni akkor inkább ne is írj semmit :)
2022. jún. 2. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.Mindenki kezdte valahol. Bértartásba ami kell: kötőfék,vezetőszár, mert ha csak csutakolni akarod is, ezek kellenek. Futószárazáshoz kantár vagy kapicán, futószár az alap. Az ínvédő csak indokolt esetben kell, ha üti egymáshoz a lábait,vagy ugratni is akarsz vele. Kell ápoló felszerelés, kefékkel, patakaparó, fésű, érdemes csomagot venni, amit eleve dobozzal adnak, praktikus. A lovaglás stílustól függően kell kantár, nyereg és hozzávaló alátét, heveder. Kezdő vagy még kevésbé tapasztalt lovasnak a vastag csikózabla elég, ha normális, neki való lovat vesz. Ami legyen nálad, ha mész a lóért, kötőfék, vezetőszár, hasznos de túl éli nélküle, ha szállítani kell, a szállító kamásli. Kötőfék legyen tartalék, esetleges szakadás esetére.


Bármi plusz kérdés van, nyugodtan írj privátban.

2022. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, ha eszembe jut valami írok
2022. jún. 2. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!