Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan látom, hogy megfelelő...

Honnan látom, hogy megfelelő súlya van e egy lónak?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat legelnek, és lehet, hogy kicsit meghíztak, de nem vagyok benne biztos. Hogy tudom eldönteni, hogy jó e a súlyuk? Biztos, hogy egészséges keretek között vannak, de azért érdekelne.

2022. jún. 4. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A nyakunkon lehet látni ha kicsit el vannak kapatva. A sörényhez közel, halmozódhat fel zsír, konkrétan eltűnik a sörény él, és a nyak teljesen sima lesz, nem domborul ki izom.

[link]


Az oldalukon, a bordák tövénél is látni lehet ha túlsúlyba vannak. A bordák enyhén láthatóak, de legalább istökéletesen kitapinthatóak ha a ló egészséges súlycsopotba van. Ha elhízott, a bordatöveknél felhalmozódhat zsír. De a hasuk is megnőhet, bár az nem mindig tűnik fel elsőre ha csak kicsit lett nagyobb.

[link]


Nagyon elhízott lovaknál eltűnik a horpasz, és hordó testük lesz.


Ha a patájukat megnézed, a szaru gyűrűk kb azonos távolságra vannak, de ha hirtelen hízik a ló, elferdülnek, közelebb kerülnek egymáshoz, nem lesznek olyan szabályosak.

[link]


Ha ezek egyike sem áll fenn, akkor a lovaidnak valószínűleg egészséges súlyuk van.

[link]

A második linken van néhány módszer amivel otthon is ki tudod számolni hogy jó-e a súlyuk

2022. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat csak egy linket küldtem

[link]

Egyébként a cikkek angolul vannak, de nem igazán találtam jó cikket magyarul

2022. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Gondoltam, de így biztosra vehetem, hogy normál súlyúak. Csak olyan hordó hasa van az egyiknek, hogy már kezdtem furcsálni. De gyönyörű izmos egyébként öreg kora ellenére is, a kovács is dicsérte múltkor, hogy jók a lábai. Még egyszer köszi.
2022. jún. 5. 20:13
 4/4 anonim válasza:
Az előző válaszadó is jól mondta èn viszont onnèt jegyeztem meg hogy a ló (már bocsánat a kifejezèsèrt) segge milyen formályú pl:engem a kenyèrre emlèkeztető forma az az egèssèges (arányos félkörív) elhízott akkor kör alakú…stb. De pontosan hátulról kell nèzni a lovat ès akkor lesz jó
jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!