Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google meetről kérdezem,...

A Google meetről kérdezem, hogy mozaikos felosztásnál,megfelelő létszámára állítva, miért nem látom a gyerekeket a kamerában, miért csak a monogramjukat/emblémájukat?

Figyelt kérdés
Pontosabban, néha 1-2, majd több is látható, aztán eltűnögetnek, és szülő!e gyerek egyaránt azt mondja, márpedig be van kapcsolva a kamerájuk. Ennek szeretnék utána járni, mert nagyon rossz "süket falaknak" beszélni. Ki be ugrálnak a kameraképek, átvált emblémára. 3.osztályosak, ismerem őket, minden kitelik tőlük. A hangszóróval is szórakoznak, kérésem ellenére ki be kapcsolgatják, egymás szavába vágnak. A probléma a rendszerből adódik, vagy velem szórakoznak a tanulók?! Számomra ez neveletlenség, mert ha én rájuk készülök, a minimum hogy megjelenjenek ők is!A szülő olyat is mondott, hogy nincs jól beállítva, és csak akkor ugrik fel a kép, ha beszél a gyerek. Ez sem igaz, mert pulzál a jelük, de nem jelennek meg,csak majd ha ők úgy gondolják. Szerintem.
2021. ápr. 14. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ennek szeretnék utána járni, mert nagyon rossz "süket falaknak" beszélni."

Ezt úgy tudja küszöbölni ne talán, talán hogy random felszólít a gyerekek közül hogy, igaz-e xy. A tananyaggal kapcsolatban.


"Ki be ugrálnak a kameraképek, átvált emblémára."

Ha ön megoszt, vagy túl sok a gyerköc. Akkor mindig annak a kameraképe fog felugrani, akinek a mikrofonja valamit érzékelt. Ezért tapasztalhatja az "ugrálást".


"A hangszóróval is szórakoznak, kérésem ellenére ki be kapcsolgatják, egymás szavába vágnak"

Ez azért lehet mert nem szívesen osztanák meg az otthoni beszélgetéseket, végül is megtudom érteni mivel úgyanúgy zavarhatja az órát. Az egymás szavába vágásra meg csak annyit tudok mondani hogy gyerekek, iskolába is ezt csinálják. Nem hiszem hogy ebben a korosztályba, nagyobb létszámnál pedagógusként nem tapasztalta volna már.


"A probléma a rendszerből adódik, vagy velem szórakoznak a tanulók?!"

Nem értem a kérdését. A google meetet kérdezi, vagy a gyerekek gépét?


"Számomra ez neveletlenség, mert ha én rájuk készülök, a minimum hogy megjelenjenek ők is!"

Elméletileg ott lesznek, a tananyagot ugyanúgy számonkérheti majd. De azt nem tartanám neveletlenség kérdésének mert valakinek kényelmetlen kérés lenne a kamera, illetve a folytonos mikrofon üzemeltetése.


"A szülő olyat is mondott, hogy nincs jól beállítva, és csak akkor ugrik fel a kép, ha beszél a gyerek."

Ezt már kifejtettem hogy így van. Akinél beszédnél felugrik a képe, annak bekapcsolva van a kamerája.


"Ez sem igaz, mert pulzál a jelük, de nem jelennek meg,csak majd ha ők úgy gondolják. Szerintem."

Vannak egyes szülök akik tényleg nem értenek annyit a géphez hogy rá tudjanak csatlakoztatni ezt a kamerát, ezért lehet az is hogy az ikonra tényleg ráment hogy bekapcsolja a kamerát, de nem történik semmi, mert a gyerek gépén nincs rácsatlakoztatva.


Tudom hogy sokakat kikészit ez a digitális oktatás, de több türelmet szeretnék kérni a gyerekekhez. Ha minden igaz a jövő hetet már kontakt oktatásba tölthetik.

2021. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy kissé kiosztva érzem magam a hasznos válasz ellenére!

1. A kérdésembe beleszőttem a létszámra vonatkozó helyes beállításomat, tehát ez kizárva!

2. "Nem neveletlenség" nem jelen lenni egy tanítási órán?!

Ez viszont érdekes válasz egy, a témában jártas felnőtt részéról. Lehet, hogy nekem is kellemetlen, és be se fogom kapcsolni, sőt lehet a mikrofon is kellemetlen, tehát, lehet, azt sem. Menjek tovább?!, lehet kellemetlen lesz a suliba bemenni, megmutatni magam megszólalni, így az ajtó mögött elbújva tartom meg az órát. Ez persze rossz "vicc".

3. Igen a meet működéséről kérdeztem az ikonok és az a kamerakép megjelenését: hogy 49 főre állítva, 14 gyerek meg tud-e egy időben jelenni, vagy annak feltétele, hogy szóhoz jusson, és ha hallgat, akkor passzívvá válik a jelenléte és csak hall. Mivel nálam megszólaláskor is pulzáló ikon volt, ezért feltételezem, hogy náluk van kikapcsolva a kamera. El is hiszem, hogy nem tudja csatlakoztatni, ha végig ezt a jelenséget tapasztalom, de mivel rapszodikusan visszatér a képernyőre, igy feltételezem a szórakozást a kameraképpel.

4. A felvetett probléma ellenére, nem várja a pedagógusok nagy többsége a 19-es nyitást, egyszerű realitás!!! miatt! A türelem pedig megvan, a kérdésem nem egy türelmetlen ped. kérdése, hanem létező probléma, az pedig társadalmai kérdés, hogy a pedagógusok irányába miért tűnt el a kölcsönös tisztelet elve, de hisz a fejétől bűzlik a hal.

2021. ápr. 15. 09:24
 3/4 anonim ***** válasza:

1, attól még van amit nem tud beállitani a webhelyen.


2, Kérem ne forgassa ki a szavaimat. Erre ugyanazt tudom írni mint az előbb. Sokaknak kellemetlenséget okozhat a folytonos kamera és mikrofon használata, ennek ellenére ön leadja az anyagot és ezért ugyanúgy számon kérheti. Ön felnőttként jobban tudja korigálni az otthoni körülményeket/zajokat mint 1 gyerek.


3. Ez esetbe nincs bekapcsolva a kamera ha megszólal és csak az ikon villan fel.


4. A jelenlegi esetben az alsós osztályoknak jelenléti oktatása lesz, azaz ön számon kérheti a tanultakról őket.


+1 Részben türelmetlenségként értelmezem egyes megnyilvánulását, bocsánat ha ezzel megsértem. Azonban még csak a 3.-os korosztályról van szó, aki a legjobb szemmértékkel is gyerek. Még a 8.-9.es osztályt is ebben a gyerek kategóriába sorolnám. A pedagógusok irányába a kölcsönös tisztelet... Annyit mondok hogy nem szoktam látni hogy tiszteletlenek lennének, és én is próbálkoztam a legnagyobb tisztelettel válaszolni magának, miközben kifejtettem az egyéni véleményem.

2021. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tisztelt Anonim!

A feltett kérdésemre ez a válasz a válasz, ezt köszönöm:

"Ez esetbe nincs bekapcsolva a kamera ha megszólal és csak az ikon villan fel."

2021. ápr. 15. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!