Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopomnak közbe elsötétül a...

Laptopomnak közbe elsötétül a kijelzője. Rávilágítok látom.. Milyen hibára utal? Fujitsu amilo pi2512. Tudom nem mai darab, de nekem tökéletesen megfelel.

Figyelt kérdés
2021. máj. 9. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:

a képernyő mögött van megvilágító led lámpasor az ment ki

az lcd tv-kben szokták cserélni laptopban nem tudom lehet-e

2021. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint teljesen elsötétül vagy csak félig? És használat közben, vagy amikor nem használod csak van az asztalon?
2021. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A háttérvilágítás a hibás. Ha led, akkor vagy a tápja pukkant el, vagy egy led a sorban, mivel sorba vannak kötve, ha egy megsül az egész kialszik. Ha régimódi fénycsöves, az idővel kiég. Bár nekem a 12 éves fénycsöves LCD tévémben ami napi szinten megy, hibátlanul működik.
2021. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, h milyen ezért írtam a pontos tipusát, nem alvó állapotba lép vagy ilyesmi. Nem beállítható dologról van szó,h mikor sötétedjen el a kijelző hány perc tétlenség után. Az egész kijelző elsötétedik. Lámpával megvilágítom látom halványan.
2021. máj. 9. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt irtak fentebb, hogy az LCD mukodik, de a hattervilagitasa mar nem. Javittatni nemigen eri meg, mert annyira regi hogy nincs hozza semmi. Ilyenkor kell elengedni a gepet es venni helyette (akar hasznaltan) egy olyat, amelyik nem 12+ eves.
2021. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Három ilyen laptopom van. Egykk se ilyen miatt lett félretéve. Szóval pl ha csak kijelzőt kell cserélni...
2021. máj. 9. 21:50
 7/9 A kérdező kommentje:

"akar hasznaltan"

Ami addig jó míg ki nem fizetem...

2021. máj. 9. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Oke, latom a 'regenmindenjobbvot' lakatos szakibacsi megszakerti a temat.


Sz*r a kijelzod, ha van tartalekod kicserelheted, nem nagy wasistdas, ennyi.

2021. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szervízek, vagy inkább lelkes garázs szervízek és mérnökszakos kollégisták akik talán meg tudják javítani hivatalos cserealkatrész nélkül is, de őket keresni kell.

Itt egy budget házi javítási leírás, nem feltétlen jó a te készülékedhez, csak példának a fentiekhez: [link]

2021. máj. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!