Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ízesített zabla? Megéri?

Ízesített zabla? Megéri?

Figyelt kérdés
Sok dolgot hallottam, és mivel az én lovam ki nem állhatja a zablát (felágaskodik, rángatózik, remeg), és azzal sikerült rávennem, hogy porcukrot szórtam a zablára és úgy bevette, viszont amint elmúlt az íz, felágaskodott megint. Barátnőm ajánlotta fel, hogy hátha beválna, de hallottam olyat is hogy szét fogja rágni. De amit én néztem zabla az műanyag volt, és elméletileg a gumit rágja szét. Vagy valami más ötlet, hogy hogyan szerettesem meg vele a zablát? Mert 2 óráig szarakodunk, hogy bevegye és még utána is csak magába tesz kárt. Vagy réz gögőset vegyek, elméletileg az is jó...

2022. jún. 23. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Honnan a francból van mindenkinek lova?
2022. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
fú egyes de idióta vagy... sokan tartanak lovat bármily hihetetlen os ez számodra egy 10 milliós országban élsz .. vagy te még nem láttál lovakat itthon ? kicsit menj ki a burkodból.
2022. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarsz megpróbálni zabla nélküli kantárt?
2022. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3as: gondolkodtam rajta, viszon versenyre nem hiszem, hogy tudok vele menni és egy idő után befog esni a háta meg azon nem tud támaszkodi stb...díjlovagolni biztos, hogy nem tudnék vele
2022. jún. 23. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne ha újrakezdenétek a képzését? Van fedelesetek? Ott ha felkerül rá a kantár ( szárak nélkül) és elengeditek csak nem ágaskodik. Szakembert kellene keresni. Ha gondolod, privátban írd meg melyik megyében vagytok.
2022. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok. Most olvasom amit írtál.

Minden helyes lovaglás kérdése. Zabla nélkül, sőt kantár nélkül is lehet tökéletes támaszkodást elérni, de persze ehhez az is kell, hogy kívülről fújd zablával és lassan le lehet építeni akár nyakmadzagra. Ha akarod videót is tudok linkelni, ha nem hinnéd el.


De megértem, hisz te és a ló még nem tartotok ott, így zablával érdemes először megtanulni. Csak annyit akartam, hogy a zablanélküliségből nem következik, hogy be fog esni a ló háta meg elveszik a támaszkodás.

2022. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5ös: volt egy kissebb balesetünk és a ló a zablával és kantár felrakással kötötte össze sajnos fedelesünk nincs de most fogunk lovardát váltani és ott lesz, viszont úgy is felágaskodik és olyan szerencsétlen, hogy állandóan hanyat esik (ez volt a baleset) és sokkot kap, jön a doki és blahblahblah. Egyre csak rontunk a helyzeten. Egy idöben kötőfékben lovagoltam de így még annyira se lehet vele bírni mint kantárban, (fiatal lórol van szó) és akkor mondta az edzőmnek az edzője, hogy ne nagyon lovagoljam kötőfékben vagy zabla nélkül mert befog esni a háta. Testvérem haverjának anyjának vannak lovai és neki is az egyik lovával ez volt a gond de szakembert hívott és utána bevette a zablát, szóval elméletileg átküldi a számát és majd kihívjuk. Amúgy Borsodban vagyunk. :))
2022. jún. 24. 14:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy van szakember a közeletekben! Sok sikert :)

A hanyatt vágás veszélyes pánikreakció

2022. jún. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!