Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ha lovaglás közben habzik...

Jó ha lovaglás közben habzik a lovam szája?

Figyelt kérdés

Nagyon elengedett, támaszkodik és jól előre van lovagolva hátúlről.

Mindenkinek más a vélemyénye ezért nem tudom hogy ennyire laza és ezért termel ennyi nyálat vagy nagyon kényelmetlen neki valami.

És úgy gondolom hogy nagyon laza de sokan azert mondják hogy akinek a lovanak a szaja habzik, rosszul lovagol.

Nem tudom eldönteni. Ti mit gondoltok?



2022. febr. 25. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Vannak kutatások ami szerint a ló szája idegesség esetében habzik, hisz szimpatikus hatás alatt termel olyan nyálat a szervezet, ami így habzani tud.

Elvileg a kevés fehér hab az elengedettség jele, a durva habzás a feszességnél fordulhat elő.


Viszont! Ha egyértelműen helyesen van lovagolva a lovad, elengedett, stb, akkor ne törődj vele. Ha kényelmetlen lenne neki valami, nem lenne elengedett.

2022. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Diló dihe kis habiló. Jó az.
2022. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Inno Sense flexi soft eggbut zablával lovagolom kisorrszíj nélkül. Nem tátog csak nagyon habzik a szája. Vagyis annyira hogy csöpög. De nagyon puha és jó lovagolni. Egyáltalán nem feszes.

Egyszerűen ilyen a ló vagy ez így baj ?


Egyébként, zabla nélkül is habzik a szája és akkor is támyaszkodik és elengedett.

2022. febr. 25. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Elmondtam (első válaszoló vagyok), ez esetben nem kell foglalkozni vele, ha egyértelműen jól mozog, elengedett. Tök mindegy milyen zablával lovagolod, lehet ez egy egyszerű decathlonos csikózabla is, hackamore, akármi.

Örülj, hogy jól dolgozik a lovad, ezen felesleges rugózni

2022. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Az elengedett munka eredménye a száj habzása.
2022. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kis mértékben jó, ha csöpög az már nem. Még ha érzésre jó is minden, én megnézetném a fogát dokival. Pl foggyulladás tud túlzott nyáltermelést okozni és nem feltétlenül jelzi a fájdalmat a ló, evés közben sem biztos hogy látszik rajta.
2022. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most volt nála a fogorvos. Minden rendben van.
2022. febr. 27. 07:12
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Az én oktatóm mindig azt mondja, hogy ha egy ló jól van lovagolva, és egészséges, akkor EDZÉS UTÁN azért habzik a szája, mert minden izmát megedzettük, és elfáradt. Ha habzik a szája, akkor jól volt lovagolva, jó volt az edzés
2022. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!