Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csak alattam legelnek a...

Miért csak alattam legelnek a lovak terepen?

Figyelt kérdés
Valamit biztosan rosszul csinálok, de nem tudok rájönni mit. 2 lovat szoktam lovagolni, mindkettő legel alattam, van amelyik olyan sokat, hogy volt, hogy 1 kilométerre is lemaradtunk a többiektől. Mások alatt nem csinálják ezt. Amint érzem én is, hogy hajtaná le a fejét, azonnal határozottan röbidebbre fogom a szárat. Ez még először meg is állítja őket, de utána akármennyire próbálhatom megakadályozni, hogy legeljen, nem hagyja akkor sem, ha kell kiránt inkább engem is a nyeregből, csak hogy letudjon hajolni. Utána meg hiába próbálnám felhúzni a fejét, nem ér semmit, a pálcát totálisan figyelmen kívül hagyják, ahogy a lábammal adott jelzéseket is. Néha már olyan erővel próbálom őket mozgásra bírni, hogy bűntudatom van. Hol ronthatom el?

2022. júl. 9. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az edzőt kérd meg, hogy segítsen, tapasztalatlan vagy. Ha nem reagál a jelzésekre nyugodtan vágd oldalba, hátha észreveszi magát. Ha annyira bunkó, hogy így sem zavartatja magát, akkor az edzőnek kéne átlovagolni, vagy normálisan tanított lóra kéne ültetnie, akivel elbírsz.


Azt meg abszolút elfogadhatatlannak tartom, hogy a többiek 1 kilóméterre elhagynak téged, nem várnak meg

2022. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos az edzőm nem segít a helyezetemen, ugyanazt mondta amiket eddig is csináltam, hogy jól hajtsam meg őket. De lyukat rúghatok konkrétan a ló oldalába, akkor sem fog előbb elondulni :/
2022. júl. 9. 21:54
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A környéken nincsen jobb színvonalú hely ahova járhatsz?
2022. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
És mit csinálnak arra, ha pálcával fenékre 1 idomító ütést adsz?
2022. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes alattam nem csinálják ezt. Volt próbálkozás 2x lehajolt, harmadikra szájon vertem a pálcával. Vannak pontok, amikor megállunk pihenni, akkor hagyom legelni, de amikor menni kell, menni kell.
2022. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem az vált be, hogy nem folyamatos húzással küzdök a lóval, mert úgyis erősebb nálam, hanem "pulzálva" mozgatom a szárat, azaz gyorsan húzom, eresztem, húzom eresztem, átmozgatom a szájában a zablát. Az erősséget egyre növelem, amíg nem reagál. Eddig még minden általam lovagolt lovon, magyar hidegvérűn is bevált, pedig egyszerű csikózablájuk van, semmi feszítő, vagy ilyesmi. Legyél határozott.

Elindításban az segíthet, ha rugdalás helyett oldalra behúzod a fejét, akár testsúlyod igénybevételével is, ekkor kibillen egy kicsit az egyensúlyából, el fog lépni, és amikor már mozgásban van, jobban fog reagálni a segítségeidre is.

Az edződ meg szégyellje el magát a legközelebbi sarokban, amiért tanítás helyett magadra hagy, és olyan utasításokat ad, amik eddig sem értek célt.

2022. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Pálcával 2x rá csapnál, leszokna róla...
2022. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon okos vagy 7es. Nem látod se a lovat, se a lovast, de osztod az észt és olyan hangsúlyban teszed, hogy a kérdező esetleg rosszul érezheti magát. Nem érzem a konstruktívnak. Találkoztam már olyan lóval, ami tojik a pálcára, akkor is ha izomból csapod meg, sőt, dőlt rá. Természetesen meg lehet oldani minden lónál, hogy ne legeljen, de ilyen látatlanban nem érdemes ilyen tanácsokat osztogatni szerintem, hisz nem ismered mennyire elrontott lóról beszélünk.
2022. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mivel sokadik alkalommal szivatja, valószínű a kérdező is feszült miatta és érzi, hogy megint ezt csinálja majd, ezt a ló is érzi és csak annál jobban visszaél vele. 80%, hogy visszaél a lovasa bizonytalanságával, nem kell egyből azt gondolni, hogy csak a ló lehet elrontott ... az én lovam pl bakkolt pálcára, de amikor kezdtem járni lovardába bele futottam abba is amibe a kérdező...
2022. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De vicces, hogy pont engem szúrtál ki, mikor ez durvább:


"Érdekes alattam nem csinálják ezt. Volt próbálkozás 2x lehajolt, harmadikra szájon vertem a pálcával . "

2022. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!