Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csak alattam legelnek a...

Miért csak alattam legelnek a lovak terepen?

Figyelt kérdés
Valamit biztosan rosszul csinálok, de nem tudok rájönni mit. 2 lovat szoktam lovagolni, mindkettő legel alattam, van amelyik olyan sokat, hogy volt, hogy 1 kilométerre is lemaradtunk a többiektől. Mások alatt nem csinálják ezt. Amint érzem én is, hogy hajtaná le a fejét, azonnal határozottan röbidebbre fogom a szárat. Ez még először meg is állítja őket, de utána akármennyire próbálhatom megakadályozni, hogy legeljen, nem hagyja akkor sem, ha kell kiránt inkább engem is a nyeregből, csak hogy letudjon hajolni. Utána meg hiába próbálnám felhúzni a fejét, nem ér semmit, a pálcát totálisan figyelmen kívül hagyják, ahogy a lábammal adott jelzéseket is. Néha már olyan erővel próbálom őket mozgásra bírni, hogy bűntudatom van. Hol ronthatom el?

2022. júl. 9. 19:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem gondolom, hogy feltétlenül elrontott a ló. Azt gondolom, hogy látatlanban nem kell megmondani mivan a lóval, mivel lehet, hogy a kislány észrevételei sem egészen pontosak, mivel még nem tapasztalt lovas. Az, hogy a te lovad bakolt a pálcára és belefutottál ebbe a problémába nem tudom hogy függ össze.

A válasz, amit kiemeltél abban (is) különbözik a tiédtől, hogy saját tapasztalatot ír le, és nem állítja azt, hogy ha ezt csinálná a lóval akkor működne nála is.

2022. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Csak azzal nyitott, hogy érdekes alatta nem csinálják... tartom a véleményem, hogy határozottság meg pár pálca használat segíthet, az összefüggés szimplán annyi, hogy tapasztalatból írtam, nem hasra ütve. Itt a válaszolók közül senki nem látja a lovat, hogy konkrétabbat tudjon, te sem.

Vicces, hogy egyik válaszoló saját tapasztalata utáni komment renden van, az enyém meg nem, mert úgy döntöttél nem vagyok szimpi, na szép napot ...

2022. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

Úgy látom nem szeretnéd megérteni, amit az előbb is írtam. Nem saját tapasztalatot írtál. Azt írtad, hogy ha ezt csinálná. ez történne (, és nem azt, hogy te ezt csináltad ilyen esetben és ez történt), szerintem fontos a megfogalmazás. A legzavaróbb benne a kioktató stílus volt, és nem a tartalma. Nem kell fontos legyen a véleményem, ha úgy érzed nem valid, az is abszolút oké, nem kell magadra venni.

Képzeld, én is sokszor csináltam már, hogy rávágtam a lóra, és sok esetben működött is, azaz nem ellenzem ezt, csupán jókor jól kell csinálni.

Ahogy írod, itt senki sem látja a lovat. A 4. válaszoló egy kérdést tett fel, az 5. tapasztalatot írt le, a 6. szintén, csak részletesenbben, hogy ő mit szokott csinálni, illetve úgy fogalmaz, hogy "segíthet", ami nem jelenti azt, hogy mindenképp ez meg ez fog következni a dologból.


Azért nem gondoltam rendben a válaszodat, mert úgy éreztem, hogy a kérdező számára nem építő, hanem esetleg romboló hatással is lehet, leginkább a hangulatára nézve. El lehet magyarázni szépen is. Még a tanáccsal se lenne probléma, ha mondjuk úgy fogalmazza meg az ember, hogy ne érezze azt a válaszon, hogy milyen ügyetlen, hogy nem tudja megcsinálni. Mert én úgy éreztem, hogy ilyesmi hangulatot közvetít a válaszod. Ha nem ez volt a célod, akkor is csak jelezném, hogy NEKEM (lehet hogy a többi embernek nem) ez jött át. Most, hogy láttam hogy egy kritikusabb hangvételű megfogalmazásomra hogyan reagáltál, úgy gondolom természetes lehet, hogy nem vagy nekem (egyelőre) szimpatikus, de szerintem semmi gond nincs ezzel, és ha így is van, akkor is szívesen folytatnék akárkivel (ha szimpatikus ha nem) intelligens szakmai vitákat, amennyiben partnerek ebben.

2022. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Még a tanáccsal se lenne probléma, ha mondjuk úgy fogalmazza meg az ember, hogy ne érezze azt a válaszon, hogy milyen ügyetlen, hogy nem tudja megcsinálni. "



Szerintem pont kioktatóbb az, hogy: érdekes, velem egyik sem....

2022. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem az sem a legjobb megfogalmazás, de mégsem mondja ki mellé hogy ebből feltétlen ez következne. De abszolút egyetértek, ha ezt a kifejezést használtad volna a válaszodhoz (emellé a többit nem változtattad volna) sokkal kellemtelenebb hatást értél volna el vele.
2022. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

“Ha nem tisztel a földön, a hátán sem fog.” Van ez az idézet. Ahová én járok minden lovalás előtt földi játékok vannak, ahol tudjuk ellenőrizni hogy hogyan reagál a ló a nyomás pontokra. Addig nem ülünk fel a hátára amíg nem tudunk a lóval szár nélkül bizonyos feladatokat elérni ami azt jelenti hogy már a nyomáspontra való mutatással tudja a ló a dolgát és megbízik bennem eléggé ahhoz hogy végrehajtsa a feladatot. Ehhez el kell hogy fogadjon a ló vezetőnek. Ahhoz hogy elfogadjon elsősorban határozottnak kell lenni. Ezt a testhelyzeteddel tudod a leginkább jelezni a lónak. Például ha körjátékot játszassz a lóval és kérsz tőle egy bekérést és túl közel jön hozzád nem léphetsz hátra! Ha megteszed rájön a ló hogy nem vagy elég határozott és újra megteszi és megpróbál fellökni. Azonnal kezelni kell a helyzetet és hátra léptetni. Azonnal rászólunk a lóra ha olyat csinál amit nem szabad. Lehet hogy megpróbálja mégegyszer de újra rá kell szólni egészen addig amíg fel nem adja, meg nem tanulja.

Velem is volt ugyanilyen helyzet amit leírtál. A földi játékoknál is voltak nézeteltéréseink a lóval.

Meg kell találni hogy mi lehet az oka annak hogy nem engedelmeskedik a ló neked.

2022. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!