Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Budapest környékén sétaterep/é...

Budapest környékén sétaterep/élményterep nehezebb (100kg körüli) lovasok számára?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen irányban lovas szolgáltatás a főváros környékén, vagy aki izmos/hájas és túl van az átlag 90 kg-os súlyhatáron, az így járt?
2022. júl. 15. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha van szíved,és szereted az állatokat,ezt a vágyadat most elengeded.
2022. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

1es, vannak erre alkalmas lovak, szerinted régen a lovagok korában amikor 140 alatt nem voltak, hogy ültek lóra? Nehezebb, erősebb lovakat használtak...


Olyan helyre kell menni, ahol vannak erősebb, nehezebb lovak és ennyi, de nem ismerem a BP környéki lehetőségeket.

2022. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Én nem a lovas súlyán vagyok megütközve, mert van lovas ismerősöm 187 magas és 100 kiló, egyáltalán nem vastag gyerek, egy erősebb félvér elbírja minden gond nélkül. Nekem a sétaterep fogalmával van bajom, akit nem láttam pályán magabiztosan vágtázni, azt még sétálni se viszem ki. Akármennyire is birka a ló.
2022. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na igen, gondolkodtam, hogy részletezni kéne.


Azért sétaterep, mert nem akar ekkora súllyal huppogni a ló hátába. Van tapasztalata egyébként, tehát nem az, hogy teljesen zöldfülűt akarok kicsapatni terepre lesz ami lesz alapon. Van egyensúlya a lovon, de nem olyan atletikus már, mint huszonéves korában, és nem akarja, hogy ha elfárad pl ügetés közben, akkor ezt a ló szívja meg. Elég neki a séta.


Javasoltam neki már én is a fogyást amúgy, mert jóval egyszerűbb akár 80 kilósan is lovardát találni, de hormonális probléma miatt nem egyszerű neki. Szed pedig rá gyógyszert, de a kilók azok függnek rajta. Mozog, edzőterembe jár, nem hagyta el magát ennek ellenére, amit nagyon becsülök benne.


Tudom mennyire szeretett anno terepezni és ezt szeretném visszahozni neki. De természetesen megértem ha a lovardatulaj azt mondja, bocs, de egy bizonyos súly fölött nem vállal.


Tudom viszont, mert ismerősöm mutatta, hogy aggtelek közelében van egy túralovagló hely, ahol gond nélkül visznek akár kezdőket is és 90 kiló fölöttieket is, de az nekünk sajnos nagyon messze van. Gondoltam ha ott van miért ne lehetne bp közelében is hasonló.


Erre irányult a kérdés.

2022. júl. 17. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

"Aggtelek közelében" olyan is volt régen, ahol ki lehetett vinni a két lovat terepre, felügyelet nélkül, az sem számított, tud-e egyáltalán a delikvens lovagolni..:)

A Börzsönyben tudok olyan lovardát, ahol csak terep van és bárkit kivisznek, azt is, aki először ül lovon. A súly már "nehezebb" kérdés, mert eleve hegyi terep, de talán van sodrott lovuk is, per pill nem tudom, mert nagyon régen jártam oda, azóta sokszor cserélődhetett az állomány.

2022. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

""Aggtelek közelében" olyan is volt régen, ahol ki lehetett vinni a két lovat terepre, felügyelet nélkül, az sem számított, tud-e egyáltalán a delikvens lovagolni..:)"

- Bátor volt a tulaj. :D Engem aggasztott volna, hogy visszahozzák-e valaha a lovaimat. De ki sem mennék idegen lóval kíséret nélkül, az is biztos.


Ez az aggteleki túrahely jó értékeléseket kapott Google-ön, onnan meg nem lehet törölni kommentet, a negatívok is látszódnának. Ezért nem gondolom, hogy valami kókler lenne, de hát nyilván oda kéne menni és meg kéne nézni, hogy az ember megbizonyosodjon.


Megírod nekem privátban a börzsönyi hely elérhetőségét? Tennék egy próbát. :)

2022. júl. 17. 20:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindjárt küldöm!
2022. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. júl. 17. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:
8.:Szívesen! :)
2022. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
airport ranch
2022. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!