Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz ötlet ad libitum szénáro...

Rossz ötlet ad libitum szénárol adagolt szénára váltani?

Figyelt kérdés

Most hálóból eszik ad libitum, de új istállót kerestem, mert nagyon rossz, ehetetlen a minősége az utóbbi időben. Az új helyen helyi kaszálású bio minősítésű, gyönyörű szénát adnak, de csak napi 3x, összesen 12 kilót. Többet is fizetnék.

Váltsak? Nagyon tönkretenné a gyomrát az adagolt széna?



#széna #ad libitum
2022. júl. 22. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kaszálónál még nem hallottam bio minősítésre, hisz nem nagyon szokták permetezni a szénára szánt legelőt. A bio minősítés azt jelenti, hogy korábbi években úgy termeltek, hogy nem használtak vegyszereket vagy ez egy árfelpumpáló matrica ami az összes kaszálóra érvényes lenne? :D


Miért tenné tönkre a gyomrát az adagolt széna?


Inkább az fordulhat elő, hogy elkezdi rágni az istálló valami fa részét, hisz eddig állandóan volt mihez nyúlnia a rágást értve, most pedig ez meg lesz vonva.

2022. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. ez van a szerződésben, mármint az, hogy bio minősítésű a saját szénájuk. Lehet, hogy jó promóciós anyag :) a lényeg, hogy szép, finom szálú, pormentes, illatos a széna. A régi helyen meg fás volt és szúrós, nem is ette igazán a lovam.


2. egyrészt azért, mert így eszik, utána fokozatosan éhesebb lesz a következő evésig, ahol ismét bezabál. Ez idő alatt marja a gyomorsav a pocakját, és unatkozik is, mert nincs mit csinálni a karámban. (Legelőn lesz majd ősztől, most 1 hónapról van szó.) Az ad libitummal, főleg hálóból etetve folyamatosan tud rágcsálni. Ez leköti, és mindig lesz valami a pocakjában. Nem tudom, hogy milyen idegrendszeri vagy egészségügyi problémákkal járna az átállás. Pl. ha rászokna a farágásra, elég morcos lennék, nem akarom, hogy karórágó legyen.

2022. júl. 22. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeresen mozgatva, foglalkozva van vele, akkor nem lesz gond. Pusztán attól, hogy nem rághat 0-24 nem lesz karórágó. Attól lesz az, ha napokig nem foglalkoznak vele, áll bent a bokszban és unatkozik. A széna jól hangzik, és mivel helyi kaszálású talán nem szorulnak meg ebben a nehéz helyzetben sem annyira.
2022. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy helyi kaszálás megszorulhatnak. Itt csak 1x lehetett vágni, az is gyengébb lett és kevés, mert nincs eső. Nem lesz baja a lovadnak, megszokja.
2022. júl. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3mas vagyok. Egyetértek, ezért írtam hogy nem annyira. Természetesen ettől még megszorulhatnak.
2022. júl. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a szénatárolót, nem a széna megléte a kérdés
2022. júl. 23. 09:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Én váltanék a helyedben
2022. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül váltottam :)
2022. aug. 2. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Helyes
2022. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!