Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó belovaglása?

Csikó belovaglása?

Figyelt kérdés

Nincs csikóm, csak úgy kíváncsiságból. A legelső pillanattól kíváncsi lennék a belovaglásra. Sokat olvasok erről de tapasztalatok is érdekelnek. Olyanra gondolok hogy pl. 4 hónaposan raktam rá kötőféket utána ez meg az meg ez még az stb.

Köszi a használható válaszokat



2022. aug. 1. 20:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint nem csak a belovaglásra hanem a földi munkára is, nyilván nem ülsz fel egy 6 hónapos csöppségre😁
2022. aug. 1. 21:01
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Mi is pontosan a kerdes?
2022. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon hosszú folyamat.

1 éves koráig amit tudnia kell: kötőfékkel vezethető, kikötés, láb felvétel és a kovácsot engedje dolgozni, csutakolható. 2 és fél 3 év körül körül megtanulhat fokozatosan futószàron dolgozni, 3-3,5 év körül pedig megtanítható futószáron a 3 alapja és innentől lehet szoktatni, hogy van valami a hátán, először csak nyereg és fokozatosan futószáron szokja meg először, hogy lovas van rajta, 4 éves korig ráér megtanulni az alapokat lovassal. Azaz 3 jármód lovas alatt, csizma és szár segítségek. Így hirtelen ennyi alap jut eszembe, de könyvet lehet belőle írni, ha van kérdés, privátban is szívesen válaszolok.

2022. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezer meg egy ezzel foglalkozó könyv van amit meg tudsz venni, vagy letölteni. Biztosabb is ez, mint az anonim válaszolók.
2022. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 2 csikóval dolgoztam. Az egyik egy hidegvérű volt, őt olyan 3 évesen kezdtem futószárhoz, nyereghez, zablához szoktatni. Ő csak belovaglásra került hozzám, előtte legelőn élt. Kb. négy hónap után felültem rá először, nem siettük el. Kb. heti 4-szer dolgozott a felülésig futószáron. Aztán nyeregből 2-3-szor ment egy héten fél órákat. Kb. két hónapra rá vittem ki először terepre, javítottunk az állóképességén, elkezdtünk többen dolgozni a pályán. Közben a gazdája sokszor kijött hozzá, néha ő is felült, edzést tartottam nekik közösen. Aztán elvitte a saját tanyájára. Kicsivel több, mint fél évet volt nálam. Eljutott a stabil 3 jármódig nyereg alatt, futószáron szóra dolgozott, lehetett rövidíteni, fokozni. Vezetni, kötni, lájtos terepre menni. Sajnos azóta nem sokat hallottam róla.


A másik csikó a saját lovam csikója volt, születésétől kezdve velem. Vele sokkal könnyebb volt a helyzet, mert ő már kiskora óta "nyúzva" volt, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb volt. 1 éves koráig csak pucolgattuk, terepre jártunk vele sétálni. Aztán 1,5 évesen volt zabla a szájában egyszer-egyszer (kb. 3 percekre, 2 hetente egyszer), illetve mindig pakoltam a hátára dolgokat, pl. szalmás zsák, nyeregalátét, takarófólia, lufi, ilyenek. Volt néha meghajtva a körkarámban csak úgy minden szár nélkül. 2,5 évesen futószáron sétáltattam körkarám nélkül. Ekkor nem volt se ügetés, se vágta, csak annyit kértem, hogy szépen, egyenletesen lépjen. De mindig csak 15-20 percet ment, több ideig nem is nagyon tudott figyelni. 3 évesen tettem rá nyerget, kb. 3 hónapig futószárazgattam, majd fel-felültem. Csak sétára. Ezután 3 hónap alatt eljutottunk a nyereg alatti vágtáig. 4,5 évesen elkeztem kisebb X-eket átvinni, szépen átugrotta őket, de díjugró nem lesz belőle:D



Remélem kielégítő választ adtam, nyugodtan írj privátban, ha szeretnél kérdezni:)

2022. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!