Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez ellen mit tudnék csinálni?

Ez ellen mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Mindig lovagláskor kimegyünk egy rétre, ami elég nagy, és ott lovagolunk. 2 ló van, egyiken én ülök, oktató pedig a földről segít, mondja a feladatokat. Mindig külön vágtázunk, és aki nem vágtázik, az picit beljebb sétál a lóval. De ma, amikor a másik ló vágtázott(éppen a rét másik felén), a ló fogta magát, és elkezdett galoppozni a másik ló felé. A szárral megpróbáltam rajta lassítani, valamint mondogattam neki, hogy ssss, nyugi, lépés.... De ő ezt magasról leszarta, irányítani sem lehetett, ment a saját feje után. Utána óra végén, leléptetés közben ugyanezt csinálta, csak nem a másik irányába, hanem össze, vissza. És az oktató azt mondta, hogy ez az egész az én hibám volt. Mit kéne tennem ezek a váratlan galoppok ellen? Nem tudtam sehogy sem megállítani, bármit csináltam, ő ment előre. Elég makacs ló, sajnos. Tényleg az én hibám volt?

2022. aug. 15. 18:00
1 2
 11/15 NTBS ***** válasza:
75%
Tanácsot kérsz más edzőtől. A lovat Meg próbálod megfékezni.
2022. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen soha nem a tanuló hibája. Lehet, hogy a ló megijedt valamitől, esetleg túl távol érezte magát a másik lótól. Ez nem a te hibád, de nem is a lóé, mert ő nem fogja fel, hogy nem kellett volna csumavágtáznia.

Itt jön képbe az edződ. Olyan lovast, aki még nem áll készen arra, hogy egy ilyen helyzetben visszafogja a lovat, nem kéne terepre kivinni. Zárt helyen, pályán kell megtanulni vágtázni, mert ez iszonyú balesetveszélyes így. Gondolj bele, mi van, ha kint a réten leesel és otthagy a ló? Netán megsérül, ki lesz érte a felelős? Arról ne is beszéljük, hogy veled mi történhet.

Amúgy ilyenkor általában a kiskörre fogást szokták javasolni, viszont ez sokszor nekem sem megy. Sok lovat kellett már vinnem az első terepükre, és bizony nem eggyel fordult elő, hogy úgy befeszült vágtában, hogy a nagy rohanás közben se balra, se jobbra nem ment. Én ilyenkor tovább hajtom, majd mikor érzem, hogy fárad, még vágtáztatom, majd szépen fokozatosan felveszem. Nyilván nekem ez nem opció.


Én amúgy azt javaslom, hogy válts lovardát. Az olyan oktató nem oktató, aki a tanuló lovast hibáztatja, és még csak el sem magyarázza, mit kéne tenni. Tudom, nehéz jó lovardát találni, de megéri sokáig keresni.

2022. aug. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Már tudok szabadon vágtáznj, szépen kiültem a bakolásokat is. Csak mint ahogy írtad, 12es: Nem tudtam se jobra, se balra fordítani.
2022. aug. 16. 06:03
 14/15 anonim ***** válasza:
Az edzoddel van a baj, pedig én nagyon kritikus vagyok a lovasaimmal. Az edzod nem magyarázta el hogy mit csinálj és ezért te nem tudtad visszafogni az edzod emiatt hibaztatott és neked meg ezért ment el a kedved. Mármint utóbbiban nem vagyok biztos de abban igen hogy jól letörtél és csalódtál magadban az edzod hibája miatt.
2022. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Márcelmagyarázta, megoldódott a probléma. Köszi mindenkinek
2022. aug. 18. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!