Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás ellen mit lehet...

Kutyatámadás ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

már régóta foglalkoztat ez a kérdés

pl ha kint sétáltok a földes utakon település mellett nincs a közelben nagyon semmi ahova el lehet bújni és megtámad 3,4 nagyobb testű kutya

mit lehet ilyenkor tenni

ha hívod a rendőrséget későn érnének már ki

(gyalog vagy) elfutni nincs esélyed

éles lőfegyvert nem vihetsz magaddal

a késekkel nem lehet sokra menni több kutya ellen

gázspray azzal jó esélyel magadat intéznéd el


mit lehet ilyenkor?


velem volt ilyen hasonló az ősszel de én biciklivel voltam

három nagy testű kutya megtámadott, nem volt nálam semmi a felsoroltak közül, csak annyi volt a szerencsém hogy volt egy lejtő amin nagyon gyorsan le tudtam gurulni és a beton uton leállítottam egy autót és beszáltam igaz a bicikli az ott maradt

kész szerencse volt az egész


de mit lehet ilyenkor tenni ha éppen nem biciklizel hanem sétálsz?



2022. febr. 3. 17:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
73%
A paprikaspray csak szeles időben nem hatékony, amúgy igen. Sokkoló? Mást nem tudsz tenni, csak futni.
2022. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
30%

A kutya csak akkor fut utánad ha futsz előle. A kutya nem akar megtámadni. A kutya a területét védi. A kutyák többsége fél a kerékpároktól és a motorkerékpároktól ezért ezeket kutya észjárás szerint "vissza támadja"

Ha a kutya mégis támad és tegyük fel "életveszélyes" a támadása akkor ugyanazt tudod tenni mint a medvénél. Magzat póz, és a bordáid és végtagjaid megvédik a belső szerveidet és az arcodat.

2022. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
88%
#2 van, hogy idős embereket támadnak meg kutyák, sok ilyet hallani a hírekben. Nem hiszem, hogy a 80 éves hölgyek futottak volna a kutyák elől…
2022. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
8%
Én pedig azt nem hiszem hogy a kutya végigveszi a megtámadható embereket kor szerint és a legidősebbet támadja meg. Nyilván ők is hallottak ilyen híreket ezért tudattalanul is kipróbálták a kutya támadását. Megelőzésnek szánt dolgokkal.
2022. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
88%
Eloszor is ordits ra hatarozottan, hogy takarodj,mesz haza, nem szabad, ez eddig bevalt, meg tini koromban tobbszor talalkoztam kobor kutyakkal, ma mar nincs annyi. Ha nagyon parazol, akkor vadasztőr, gazpisztoly, sokkolo, paprika spray, ha nincs nalad semmi, celozd meg a szemet kinyomni. Nem tudom milyen kornyeken laksz, ahol ennyi a nagy kobor kutya, itt siman setalgatok a hatarban 2 kutyaval, minden vedelmi eszkoz nelkul.
2022. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
95%
#4 maradjunk annyiban, hogy nem kell egy kutya elől futni ahhoz, hogy megtámadjon.
2022. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
19%
Nem is állítom hogy futni kell előle ahhoz hogy megtámadjon. Azt állítom hogy csak akkor tud utánad futni ha te magad már futsz. Feltéve ha nem te kezdesz el egy már amúgyis futó kutya előtt futni.
2022. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

5

itt a környéken sincs olyan túl sok kóbor kutya eddig ez egyszer fordult velem elő

de gondolkodtam ha hordok magammal kést akkor hova érdemes szúrni illetve hol érdemes vágni?

2022. febr. 3. 17:26
 9/48 A kérdező kommentje:
az a gond hogy egy kutyát még el tudnék intézni puszta késszel de a többel volna a gond
2022. febr. 3. 17:29
 10/48 anonim ***** válasza:
29%
Magadba ha már azon gondolkodsz hogy hogyan szúrj le egy kutyát
2022. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!