Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet valaki így...

Hogyan lehet valaki így lovasoktató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég láttam, hogy valaki elvégzett egy lovasoktató képzést 18 évesen, érettségi nélkül. Ez hogy lehetséges? Én úgy tudtam, hogy érettségi nélkül nem lehet OKJ-t végezni (vagy ami most ahelyett van). Először arra gondoltam, hogy lehet olyan suliba jár, ahol ezt a szakmát tanulta, de nem, mert gimnáziumba jár.

Valaki tudja esetleg, ezt hogy lehetett így megcsinálni?


2022. aug. 29. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
OKJ nem érettségihez kötött alapvetően, lehet az számít, hogy mit szeretnél tanulni konkrétan.
2022. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A sportoktató (lovas szakágban) képzést néztem, de bárhol kerestem mindenhol oda volt írva, hogy az érettségi alapfeltétel.
2022. aug. 29. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég változott a rendszer, mert ugye megszűnt az okj.


Eddig oktató lehetett az is akinek nincs érettségije és az edző feltétele volt az érettségi.


Most feltétel lett az oktatónak is az érettségi, illetve díjlovas rev és L díjlovas pálya teljesítése.


Edzőnek szintén a Rev plusz vagy 120 centi ugró versenyeredmény vagy ML szint díjlovas eredmény vagy 1csillagos military eredmény.


Ezek a bemeneteli feltételek.

Ha valamid hiányzik, nem kezdhetsz tanfolyamot sehol

2022. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sssaszem ***** válasza:
0%
Szomorú, hogy érettségi lett az oktatónak is. Nagyon nehéz az érettségi. ÉN is oktató szerettem volna lenni.
2022. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sssaszem ***** válasza:
Szomorú, hogy megszűnt az OKJ. Pedig nekem lett volna jobb, legalább nehogy már jobban tudjon lovagolni, aki edző. Irigykedni lehet.
2022. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!