Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónak nem gond ha mindig...

Lónak nem gond ha mindig láncra van verve?

Figyelt kérdés
Szomszédom a lovát kb 3 méteres láncon tartja. Ha lelegeli a füvet, árrébb köti, de sosincs futtatva.. plusz esőben, viharban is ott álldogál a szabad ég alatt.. Sajnálom szegényt, de nem értek hozzá, azért kérdezem.

2022. szept. 3. 15:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
68%
21, elég 1x megijedjen és ott öli meg magát, ez nem kutya... ez minden ponton gáz.
2022. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
32%

Nem öli meg magát, max eltörik a lánc, vagy elszakad a kötőfék. De a lovakon nincs nyakörv, nem sérül a nyaka.

Kivéve ha a nyakánál fogva van kikötve, de erre nem tért ki a kérdező

2022. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
87%
A lánc sohasem elfogadható. A ló belelép, meghúzhatja magát, felcsavarodik, megfullad, nyakát töri. Nem is tudom hány olyan esetről hallottam, amikor azt mondta a paraszt, hogy a lónak jó lesz a teheneknek való szénarács (szélesebb lyukakkal), és törte el a ló a nyakát miatta. Rendszeresen kerülnek emiatt henteshez lovak.
2022. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
96%
Jegyzőnél kell jelenteni, ő az illetékes hatóság ilyen esetben.
2022. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
85%
22es, neked sem volt még lovad soha, se szerintem lovardába sem jártál... a lánc amúgy sem törik olyan könnyen, másrészt a ló elég cifra dolgokra képes, de én többet nem olvasom ezeket, mert akkora kreténeket képesek írni itt egyesek, hogy agyérgörcsöt tudnék tőletek kapni.
2022. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Állatmentőket azonnal hívd!!!!
2022. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
78%

#25 a mentett kutyám, pedig csak egy 50 kilós kutya, és nem több száz kilós ló, úgy szabadult el a láncról (ezáltal sikerült menhelyre jutnia), hogy eltört a lánc. A forrasztása egy embernek elég lenne, de egy lónak nem, ha megvadul, könnyedén elpattan. Persze egy átlagos lánc, de szerintem egy ilyen gazda nem költ túl sokat egy olyan láncra ami ne pattanna el.

Illetve a kérdező írta, hogy már többször is elszabadult a ló :) szóval mégis csak lehet. Legelés közben meg nem tudja átcsavarni a fején, ha alacsony ponthoz van rögzítve. Olyat már én is láttam, hogy a zseniális gazda rakötötte a ló nyakára a vezető szárat, igaz csak lazán, ami a kötőfékhez volt kapcsolva, de ahogy lehajolt le is csúszott, a ló belelépett és fuldokolt a földön (időben sikerült kimenteni szerencsére), de azt, hogy felemelje, át a fején és egy hurkot is tegyen, azt nem.

2022. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

#27

A ló testfelépítése, anatómiája nem csak a méretében, de minden egyéb másban is jelentősen különbözik a kutyáétól. Egy ló egyhelyben tartása sosem a kikötés, hanem az elkerítés a megoldás. Biztonságos, rendezett karám és boksz. Ezeknél is külön figyelve, hogy ne legyen kilógó fémdarab, amivel a ló megsértheti magát.

Lánc esetén ha a ló megijed, és úgy érzi nem tud hova menekülni, könnyen pánikba eshet, és ebben az állapotban a ló erősen ön- és közveszélyes tud lenni. Alapvetően már egy rendesen bokszban tartott ló esetében is fennáll az esélye, hogy ha 1-2 etetés elmarad, a ló véresre verheti magát a bokszban. Volt már rá példa, hogy a gazda rosszul lett, sajnos elhunyt este, és csak másnap délelőtt találtak rá, a lovak pedig vacsorát, reggelit nem kaptak, tiszta seb volt az összes ló (nem voltak sokan hálistennek).


Egyszóval igen, okos állat a ló, de menekülő (!!!) állat, és ha a helyzet kiváltja belőle, se kép, se hang, a saját bőre árán is menekülni akar, nem gondolja végig hogy lehetne jobban is.

2022. szept. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
22%
#28 ez így igaz, de ez nem olyan mindennapos eset, hogy így halálra rémüljön egy ló. De ha az is lenne, egy elkerített területen is sérülést okoz magának, ebben az esetben nincs nagy különbség.
2022. szept. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

#29

Van tapasztalatod lovakkal?


"Nem mindennapos eset" - egy ló akármikor megijedhet, és nem attól esik kétségbe, hanem attól, hogy a lánc miatt nem tud menekülni.

Az elkerített területen tud szaladgálni egyik sarokból a másikba, azaz el tud menekülni, így sokkal nagyobb inger kell ahhoz, hogy pánikba essen. Egy 3 méteres láncnál ez nem áll fent.

2022. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!