Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elég rossz helyzetbe kerültem....

Elég rossz helyzetbe kerültem. A felestartás lehet megoldás? Mik a tapasztalatok vele? Esetleg más ötlet?

Figyelt kérdés

Igazából az egész ott kezdődik, hogy 6 éve elkezdtem lovagolni, 16 vagyok. Van egy húgom, aki 14 és 4 éve lovagol. 2 éve úgy döntöttünk, hogy jó lenne egy saját ló, a szüleink vettek nekünk egyet közösbe, felváltva lovagoltuk. 1 éve vettünk még egyet lovat, de nem volt én lovam-húgom lova, hanem felváltva lovagoltuk a kettőt.


Ez eddig tökéletesen működött is, egészen idáig. A húgom most kezdte a gimnáziumot. Ugyanott, ahol én, és mivel nekem soha nem volt gondom a tanulással, lovaglás mellett is tudtam tartani a kitűnő átlagot, nem gondoltuk, hogy a húgomnak gondja lesz vele. De múlt héten mégis bejelentette, hogy már most annyit kell tanulniuk, hogy nem lesz ideje a lovaglásra, abbahagyja, esetleg néha-néha lovagol egyet.


Ezzel az a probléma, hogy eddig, mivel felesben lovagoltuk a két lovat, annyit kellett, mintha egy lovam lenne csak. Erre most két ló teljesen rajtam maradt. Ennyire már nem lenne időm sajnos.


Nem szeretném eladni az egyiket, mert mindkettővel eredményesek vagyunk. El se tudnám dönteni, hogy melyiket, nem szeretnék tőlük megválni. Arra gondoltam, hogy keresnék valakit a lovardában, aki felestartana velünk, mindkét lóra. Igazából még anyagilag is jobban jönnénk ki. Csak a felestartásról nem hallottam jókat. Ha a felestartó lesántítaná a lovat, biztos nagyon dühös lennék, gondolom ő sem lenne boldog, ha miattam történne vele valami. Meg ugye két ló, nagy valószínűséggel két felestartó lenne.


Egy barátnőmre gondoltam, aki mostanában gondolkozik a saját/bérelt lovon. Vele meg lehetne egyezni, hogy a két lovat felestartsa velem, bízom is benne. Szóval kb úgy lennénk, mint eddig a húgommal. Viszont azt sem akarom, hogy a barátságunk lássa ennek kárát, mivel már 10 éve barátok vagyunk… viszont egy/két idegenről meg nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak.


Ti mit tennétek a helyzetemben? Megoldás lehet a felestartás? Esetleg valami ötlet?


Előre is nagyon köszönöm!



2022. szept. 16. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Az edződön keresztül tuti találtok vmi megoldást....

Szerintem gyakoris random olvasók nem biztos, hogy otthon vannak a témában...

2022. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lovas kategóriában azért úgy látom, vannak értelmes válaszolók, másik kérdésemre is kaptam már segítő választ. De az edzőnk még nem tudja, mivel a szüleim még próbálják lebeszélni a húgomat.
2022. szept. 16. 20:30
 3/7 A kérdező kommentje:
De, 16 vagyok. Nem is értelek. Mire vokt ez jó?
2022. szept. 16. 20:40
 4/7 A kérdező kommentje:
*volt
2022. szept. 16. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
5%
Álmodozááás, de jó egy kis álmodozááááás... szandi. :)
2022. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha barátnőt érdekli, akkor legalább ismerős lenne, de egyébként mindenképp érdemes szerződést írni, amiben le van írva , hogy alapból is kinek, mit mennyit kell fizetnie, ha történik ez meg az, akkor ki fizet, stb.
2022. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem jó ötlet a barátnő, minis gondoltuk ezt, de egyéb okok miatt (ha nagyon érdekel leírom priviben) nem jött össze ez. Viszont amúgy jónak tartom
2022. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!