Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A tanulás, esetleg versenyzés,...

A tanulás, esetleg versenyzés, mennyi idő után szoktak saját lovat venni, stb..?

Figyelt kérdés
Régen lovagoltam két és fél évet, de csak ügetésig jutva.. Voltam kb 10 éves, nem is vettem annyira komolyan.. Most elkezdtem megint, és heti kétszer járok majd előreláthatólag.. Hogy működik ez az egész?
2010. szept. 29. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó! Függ tőled, az oktatótól, a helytől, a lótól, stb! Lovat most is vehetsz. Versenyzés? Ha már tudsz egyedül lovagolni és eléggé ügyes vagy, hogy versenyezz. Ezt néhány óra után az oktató meg tudja mondani. 2 és fél év alatt hogy-hogy csak az ügetésig jutottál el?
2010. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
10 éves voltam, nyári táborban kezdtem, aztán hetente csak egyszer jártam, nem is érdekelt annyira, elvoltam így. Aztán jött más sport öt évre, annak msot vége:/ Tudok egyedül igen, de mondom, csak ügetni.:S Tudom, lovat most is lehet venni, de nem így értettem:D Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy fél millió forintot csak így.. Igazából én nem szeretek úgy sportolni, hogy csak magamnak, kell a verseny.. Néztem diákmunkákat, de mivel csak egy hónap múlva töltöm a 15öt, a 16ot meg majd cska jövőre, nem látom nagy esélyét:S Úgy értettem ezt a kérdést, hogy hogy érdemes ez az egész, mert ezt szerettem annyira, hogy akkoriban minden erről szólt.. Könyvek, lovas naptárak, lovas volt nálam még az ablak is..:/ Egyébként ahova most járok(nem az, ahova régen) foglalkoznak versenyeztetéssel, hétvégenként szokták vinni a lányokat versenyre, lovastornászokat is képeznek, bár azt fiatalabb korban.
2010. szept. 29. 18:16
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt nem úgy értem, hogy rosszul élünk, csak szülők elváltak, jóbavannak, tartom a kapcsolatot mindenkivel, csak mondjuk az a bizonyos csapatsport(röplabda) öt évig annyi volt, hogy 2500-3000 forint havonta, cipő, térdvédő, amit meg kellett venni, nagyon más nem.. Itt meg azért egy lovat tartani nem kis költség szerintem, nyeregggel, tartással, óriási felelősség, a sérülésekről nem is beszélve..:S
2010. szept. 29. 18:20
 4/15 anonim ***** válasza:

Merre laksz?

És hova jársz lovagolni?Saját lovat még nem kéne venned, nagyon tapasztalatlan lehetsz hozzá(nem rosszból)

2010. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze, tudom:) Ez csak egy gondolat. Egyébként Békés megyében, de nem szeretnék pontosan helyet írni, mert... mert:D Csak ezt mostmár komolyan szeretném venni.
2010. szept. 29. 21:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért kérdeztem, mert eleinte én is heti 1 alkalommal mentem, és azért gyorsabban haladtunk. NEM elkapkodva meg felszínesen! És futószáron kellett előszőr tanulnom a vágtát is. Tehát azért nem értem, hogy lehet úgy egyedül lovagolni, hogy nem tudod az alapokat. És ha pl. ügetsz vele és megrémül valamitől és elkezd vágtázni? Egyébként nem a ló a drága hanem a tartása. Kb. 200 ezertől a csillagos égig bármilyen ára lehet. De az állatovos a bértartás, (ha otthon tartod akkor az) meg ilyesmik. Először tanulj meg mindent, aztán ha elég ügyes vagy akkor versenyezhetsz is, és még mindig van lehetőséged valamikor lovat venni.
2010. szept. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

:) régen tényleg nemvolt úgy semmi..

amugy itt 30ezer havonta a tartás, aki "gondozza őket", ő szokta ellátni, kivéve ha műtét vagy hasonló kell. Meg tényleg ez csak egy futó gondolat, és kérdés volt, semmi komoly. És amúgy mennyi idő ez a tanulási folyamat? Első "órán" száron voltam én is, de a felénél elengedett:D

Heti két alkalom mire elég?

2010. okt. 1. 20:54
 8/15 anonim ***** válasza:
hát én 5 éve lovagolok elözö lovardába olyan lassan haladnak mindenkivel hogy csak ügetésig jutottam a mostaniba 2 hét alatt megtanultam vágtázni . lovat akkor vegyél ha minden nap kitudsz menni takaritani és lovagolni . és tudjátok fizetni a havi 60 ezret kb .
2010. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
havi harminc, kitudnék, és egyébként mondom hogy csak kérdés volt. amúgy köszi
2010. okt. 2. 20:48
 10/15 anonim válasza:
attól is függ, hogy hány éves vagy...mert ha még csak kisebb akkor fenn áll a veszély, hogy "kinövöd" a lovad :)
2010. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!