Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fáraszt le jobban a...

Miért fáraszt le jobban a tanulás, mint a gyereknevelés, vagy a munka?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves gyerekem, de most visszaültem az iskolapadba, illetve csak levelezőn tanulok, de így is sokat kell a tanulással foglalkoznom. Amíg én tanulok, addig anyukámnál van a gyerek, vagy oviban, a férjem pedig dolgozik. Úgy érzem, 5-ször jobban lefáraszt a szellemi tevékenység, mint a gyereknevelés, pedig az sem kis meló, főleg, mivel elég mozgékony gyerekem van. Minden elismerésem az egyetemistáké, hogy ezt a sok tudást próbálják elsajátítani, én este hulla fáradtan zuhanok az ágyba tanulás után:D

Ha már órákig tanulok, úgy érzem, mintha lefutottam volna a maratont, mitől lehet ez?

27/N


2011. nov. 1. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan azért mert tanulni, szellemi munkát végezni nehezebb mint futkorászni a gyerek utén. Bocsi, hogy ezt kell mondjam, de gyereket csinálni és úgy ahogy felnevelni szinte mindenki tud de egy jobb egyetemen tanulni már nem. Most sok a anyuka lepontozhat, akik nem ismerik be... :)
2011. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Majd ha lesz gyereked megváltozik a véleményed kedves első, nem arról hogy melyik fárasztóbb hanem hogy gyereket nevelni és csinálni mindenki tud mert nem így van főleg az előbbinél :) kedves kérdező szerintem elszoktál a megterhelő agyi tevékenységektől azért megy nehezebben én azt javaslom serkentsd valamivel az elméd :)
2011. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%

Azert faradsz ki annyira, mert nem csak tanulsz, hanem meg ott vannak a tobbi teendeok. Mig tanulsz, addig is ezeken jar az eszed. Az egyetemistak egy munkat vegeznek, tanulnak, talan egy kis munkat, melle, zsebpenznek, Te kettot vegzel, vagyis harmat. Gyerekneveles, hazimunka, tanulas. Szerintem levelezon meg nehezebb mint osztalyban.

Hidd el, munkaba menni konnyebb mint gyerekkel egesz nap otthon, plusz haztartas.

2011. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy nem érdekel, amit tanulsz? akkor szokott nagyon fárasztó lenni..
2011. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Hát pedig az hogy már 7 milliárdan vagyunk és a többség szerencsére nem teljesen őrült még, szerintem ezt mutatja. Csak azok hitegetik magukat, hogy nincs ennél nagyobb dolog, akik mást nem tudnak elérni az életben. Nem arról van szó hogy baj ha valakit ez tesz boldoggá, de ha valaki tényleg így boldog akkor semmi szüksége arra hogy bizonygassa ennél nincs nehezebb.
2011. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves első, nem teljesen értek egyet, mert "megcsinálni" tényleg könnyű, de tisztességes emebrt nevelni belőle elég nagy meló, főleg a mai világban. Amúgy most szerencsére nincs sok dolgom, anyukám besegít, étteremből hozatjuk az ételt, így szerencsére nem kell főznöm sem, csak tanulok. Ráadásul érdekel is, de nem tudom, nagyon lefáradok tőle, már el tudnék aludni délután 5-kor is.
2011. nov. 1. 14:25
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Már elszoktál a tanulástól, és sokkal több felelősség van rajtad így családosan, mint egy 2O éves egyetemistán. Nálad ez már kötelesség ez nehezíti meg, míg az egyetemisták fiatalok, még ha dolgoznak is mellette, azt valahogy mégis talán kicsit kevésbé annyira nyomasztó, mint már idősebben. És az agy fiatalabb, még benne van a tanuló időszakban kihagyás nélkül úgy könyebb.

Az én sorrendem jelenleg (anyuka vagyok) Talán a tanulás lenne a legnehezebb most, de a gyereknevelés sem könnyű, de mégis ezt választom, tehát ebben maradok, nekem talán a munka lenne a legkönyebb.

Remélhetőleg belejössz hamar, megszokod az új szitudat, elfogadod, hogy a gyerek jó helyen van, nem kell izgulj, meg lelkiismeretfurdalást csinálj ilyenek miatt. Az agyad meg majd felveszi ezt az új tanulós ritmust.

Kitartást !

2011. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

"Az egyetemistak egy munkat vegeznek, tanulnak, talan egy kis munkat, melle, zsebpenznek, Te kettot vegzel, vagyis harmat."


Na idefigyelj te szűklátókörű. Nem tudom, falunk élsz-e, vagy tanyán, de az biztos, hogy kevés egyetemistával találkoztál még, és a felsőoktatást is csak a hírekből ismered. Nem tudom, honnan ered ez az "aki tanul, az nem dolgozik" elmélet, de képzeld el, hogy a szellemi munka legalább annyira fárasztó, mint a fizikai. Bár én mindkettőt végzek és a csoporttársaim 2/3-a szintén, de mégis azt mondom, hogy ember legyen a talpán, aki munka mellett még egy normális egyetemre is jár. Nem kell lenézni a "csak szellemi munkát" végzőket, mert az ő tanulásuknak és a "0 megerőltetésüknek" köszönheted, ha szarban vagy és segítséget kapsz az élet akármilyen területén.

Bár minek egy olyannak magyarázni ezt, akinek életében talán csak a szoptatás fortélyait taglaló könyv volt a kezében. És igen drágám, mélységesen buta ember vagy.

2011. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

Koszonom, nagyon intelligens vagy. Idot szenteltel minderre, anelkul hogy ismernel, na de nem akarok dicsekedni.

Parasztsagod jol lejon, igaz, egyetemen nem tanitanak kulturalt, (mar csak tudom) csak makogni kell az anyagot.

2011. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, te már csak tudod, otthon biztosan nagyon sok időd volt újságot olvasni. Na nem baj, azért remélem marad belőled valami haszna is a világnak, ha már szellemi képességeket nem tudsz felmutatni.
2011. nov. 1. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!