Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, klikker nélkül...

Mit gondoltok, klikker nélkül is lehet eredményes a tanulás?

Figyelt kérdés

Mostanában mindenki klikkerrel tanít,csak én vagyok ilyen maradi,hogy jutalomfalattal és,,szép szóval"próbálkozok?

(Nagyon tanulékony,néha szinte,,gondolatolvasó"engedelmes kutyus;kutyaiskolát egyszer látott,akkor is csak az agilitypálya kipróbálása miatt)


2011. febr. 3. 18:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan folytasd úgy ahogy eddig csináltad nem kell oda klikker.
2011. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Eredményesnek érzed a tanítási módszered? Mert ha igen, nem értem a kérdést. Ha nem, akkor érdemes kipróbálnod.

Tudod hogyan működik? Ahhoz is kell "jutalomfalat" és "szép szó", csak azzal az elvárt viselkedést pontosan meg tudod jelölni, míg nélküle nehézkesebb.

Nézz csak utána! klikker.hu

2011. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek,olvastam már sokat róla:)Én eredményesnek érzem,de ugyanakkor meg rengetegen esküsznek rá és kíváncsi vagyok a véleményetekre,eredményesnek tartjátok-e a klikker nélküli módszert ill.a klikkeresek mennyivel látják/érzik jobbnak ezt a fajta tanítást.
2011. febr. 3. 19:07
 4/19 anonim ***** válasza:
Ediig én sem használtam a klikkert , énis jutfalat +szóbeli dícsérettel tanítottam neki mindent(és szépen is dolgozik).Viszont most kezdjük tanulni a tárgymutatást , és nem tudom időben dícsérni a kutyát így kénytelen vagyok a klikkert használni.Igazából ez csak az olyan trükkökhöz kell , aminél 1mp-ed (vagy kevesebb) van dícsérni a kutyát.Persze ettől függetlenül bármikor lehet használni.
2011. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én egy amerikai fickótól halottam ,hogy klikkert annak érdemes vásárolni, aki nem tudja hangjával megfelelően jutalmazni a kutyát (mert ugye azzal is lehet). Nem tudja úgy mondani a kutyának, hogy "okos kutya" vagy "ügyes".
2011. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én nem a hangerőben látom a lényeget , hanem az időzítésben , bár abban is van valami amit az előttem levő írt .Láttam már olyan embert hogy egyszerűen szánalmas volt ahogyan "dícsérte" a kutyáját....
2011. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet eredményes munkát elérni. Ha úgy nézzük, 10-20-30 éve nem volt klikker és akkor is tuti volt rengeteg eredményes kutya :) Én is klikker nélkül tanítom a kutyámat. Nagyon jól fejlődik és gyorsan tanul. Viszont az összetettebb feladatokhoz már tényleg jól jön. Ahogy az egyik válaszoló írta pl a tárgymutatás. De nyilván a klikker egy könnyebb jutalmazás mód. :)
2011. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Egyszerű feladatot, mint az ül, fekszik stb. meg lehet tanítani klikker nélkül. De ennél bonyolultabbat nem hiszem, illetve nem olyan pontosan és gyorsan. Tehát a kulcs a precíz végrehajtás és a gyors, pontos tanítás.

http://www.youtube.com/user/yolle555#p/u/20/oc4y7N3qCGk

Ezek közül a trükkök közül írja le vki - aki a klikkert feleslegesnek érzi -, hogy hogyan tanítaná meg "hagyományos" módszerrel. Tényleg kíváncsi vagyok, így várom a javaslatokat, mert nekem már lövésem sincs.


Bár azt nem értem h mit ért azalatt aki azt írja: "persze a klikker egy könnyebb jutalmazási mód"

Miért baj ha könnyebb úton jutalmazzuk a kutyát, ami számára is világosabb, pontosabb feladat végrehajtást tesz lehetővé? Miért kéne nehezebb, bonyolultabb módot választani, ha van könnyebb?

És aki csak azért nem használja, mert divatos és mert mindenki használja, az vessen magára, mert egy kreatív, vicces, sok oldalú tanítási módszert hagy ki a saját és a kutyájának az életéből. Ráadásul azért nem értem, h miért zavar egyeseket a klikker, ha egyébként jutalomfalatozós tanítást alkalmaznak, vagyis mind a két módszer a pozitív megerősítésen alapul (és nem a negatív élmények elkerülésén, félelmen alapul, mint pl a fojtó nyakörv -> a kutya azért jön szépen, h elkerülje a nyakörv rántásával járó kellemetlenséget)? Ill csak azt tudom elképzelni, h azért, mert egyébként ő maguk nem értik a klikker lényegét és rosszul használják, így nincs vele sikerélményük, sőt kudarcként fognak fel egy-egy trükktanítást.

2011. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én nem csak pozitív megerősítéssel dolgozok.Használom a folytót is (örző-védőn szöges is).
2011. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 diagnostic ***** válasza:
100%

Ez ugye vicc, hogy klikker nélkül nem lehet az ül-feksziknél bonyolultabb trükköt megtanítani?

Az első kutyám hírből se ismerte a klikkert,és töménytelen mennyiségű trükköt sajátított el,mindet igen rövid idő alatt. Ha a gazda tud jól jutalmazni,és úgy irányítani,hogy a kutya értse a kettő jelentését,akkor pillanatok alatt meg lehet bármit tanítani.

Természetesen hasznos és jó dolog a klikker,de azért ennyire ne magasztoljuk már,hogy anélkül....

2011. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!