Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló mennyire terhelhető?...

A ló mennyire terhelhető? Mielőtt nem voltak motoros jármüvek, ugye lóval jártak, egésznap birja? (vagy birta).

Figyelt kérdés
Üdv, hogy érthető legyen: Mielőtt nem volt autó és egyéb motoros jármü, gondolom mindenhová ló háton mentek, azt szeretném kérdezni, hogy mondjuk valakinek volt 1 saját pacija azt egésznap hogyan terhelhette? Milyen időnként kell pihenni a lónak? Meddig birja az ember cipelését egy huzamban? Szóval ez érdekelne, hogy a régi időkben ezt hogyan oldották meg, ill gondolom most is van olyan része a világnak ahol javarészt mondjuk csak lovon lehet járni.
2022. nov. 25. 15:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen köszi, már értem régen kb max a falut hagyták el meg ilyenek, nem volt mindennapos az egész ország, esetleg maga a kontinens elhagyása.
2022. dec. 8. 10:53
 12/17 anonim ***** válasza:

#11 Hogy őszinte legyek, és ez már nem a kérdésedhez kapcsolódik, az ember felnő egy bizonyos kultúrában. Nekem piciny kultúrsokk volt megyeszékhelyre költözni 14 évesen, megszoktam, imádom azt a várost. Budapestre költözve egyetemistaként időbe tellett, hogy az "előítéleteim" ledolgozzam/felismerjem, együtt éljek azzal a közeggel, amiben vagyok. Külföldön is éltem, egyszerűen nem bírtam megszokni, hiába beszélek 3 idegen nyelvet és vagyok kedves, előzékeny, alkalmazkodó. Nálam ott a határ.


Az embert nem arra találták ki, hogy olyan távokat utazzon, amit két lábon nem tud megtenni. Szerintem.

2022. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen ezért irta m amit szerintem ebben a topikban irták az elején, hogy régen nem is kellett más mint 1 ló, már a szomszéd város is nagy szám volt.. :)
2022. dec. 8. 11:08
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 Amúgy falun a mai magyar valóság is az, hogy talán egy-két embernek van autója, ritkán jár a busz, ha a városba kell menni orvoshoz/plázába stb. akkor elvisz a szomszéd, ha éppen ráér.
2022. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát nálunk kb mindenhol van autó .
2022. dec. 8. 11:43
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 Nálatok. Próbálj meg egy borsod megyei cigányfalut. :)
2022. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Van olyan hely ahol még manapság is inkább lóval mennek mégy igy 2022 ben is, akár magyarországon vagy a világba.
2022. dec. 8. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!