Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány kg-ig terhelhető egy...

Hány kg-ig terhelhető egy csikó belovaglásnál?

Figyelt kérdés

#lovaglás #sport #Csikó belovaglás
2020. dec. 25. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
A tulajt vagy az edzőt kéne megkérdezned!
2020. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves csikóról van szó, milyen magas és milyen állapotban van? 50-60 kiló az ideális amúgy.

Póni ügyben nem tudom

2020. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy 175-180cm marmagasságú 4 éves egy nagyobb karakán erős csontozatú Holland fajtájú vagy Magyar sportló.
2020. dec. 25. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

idálisan max 70 kg-os ember ül rá, de talán 80ig belefér.

ilyenkor a szaktudás a legfontosabb

2020. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vagyok túl tapasztalt lovas, de ahová jártam rendszeresen lovagolni, ott egyszer gyakorlatilag velem lovagoltattak be egy csikót, mert én kb. 53 kg voltam, a tulaj meg jóval több. Nem tipikus belovaglás volt, de kb. két héttel korábban raktak rá először nyerget, akkor ott voltam, láttam. Szóval nem is tudom, a két hét alatt ült-e rajta valaki, de ha igen, az akkor is nagyon kevés idő. És egyből terepre mentünk. Mondjuk ott "automata" lovak voltak, a csikók kiskoruktól jöttek velünk a terepre, szabadon.
2020. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5ös!

Szerintem nem érdemelsz azért lepontozást, mert csak leírtad a tapasztalatod, szóval én nem is nyúlok egyik gombhoz sem. Ugyanakkor ahogy írtad, nem tipikus belovaglás az ilyen. Inkább úgy mondanám hogy tipikus felelőtlen és hozzá nem értő belovaglás volt.

Helyes volt a tulajtól, hogy nem ült a csikóra amennyiben tényleg túl nehéz volt rá, ugyanakkar nagyon helytelen volt egy tapasztalatlan lovast ültetni egy csikóra, mert ez mind a ló és a lovas kárára is mehet (a lovas szempontjából) és megy is (a ló szempontjából).

Alapvetően egy sportlónál azt mondanám nem jó ötlet terepre menni egyből, és így sem mondanám hogy jó ötlet, de ahány ház annyi szokás, vannak olyan helyek ahol 'régiesen' szeretik intézni a dolgokat.

Szóval erre sem szeretnék kitérni.

A tanulság a sztoriból: Ha egy 70 kilós tényleges szaktudással és gyakorlattal rendelkező lovas és egy tapasztalatlan 50 kgos lovas közül kell választani, egyértelműen a szakértelem lesz a fő pont, amiért az előbbit kell választani egy csikó belovaglásához.

2020. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ezt így nem szabadna és nem is örültem a dolognak. Ez egy érdekes hely volt, egy lovaspanzió, ahol nem volt oktatás, kizárólag terep. Olyanokat is kivittek, akik még soha nem ültek lovon, pl. lovastáboros gyerekeket. Tényleg "automata" lovak voltak. Tudom, hogy rémesen hangzik ez az egész, de a kb. 3 év alatt, amíg odajártam (dolgozni, lovaglásért cserébe) alig láttam esést és mindenki nagyon élvezte. Számomra életem legszebb időszaka volt, több órás túrák a hegyekben, erdőben.

Ettől függetlenül ez a fajta lovagoltatás nyilvánvalóan nem követendő példa. Úgyhogy én tényleg szimplán tapasztalatot írtam.

2020. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Függ a ló testméreteitől, illetve attól is, hogy mennyire lett (jól) előkészítve földről. Ha csak futószáron hajkurászták 1-2 hetet felülés előtt akkor nagyon gyengék még a hátizmai, így mindenképp kisebb súllyal kezdeném, hiába “bír el” többet elméletben.

Az viszont igaz, hogy inkább nehezebb, de képzett, mint könnyebb, de képzetlen legyen a belovagló.

2020. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!