Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaspóló mennyire kinzás...

A lovaspóló mennyire kinzás egy lónak, ?

Figyelt kérdés

Üdv én még csak a tv-be láttam, hát nem túnik 1 ló barát sportnak.... nem állatkinzás? Annó hasonló kérdést nyitottam lóverseny témában ott NORMÁLISAN elmondták, hogy az angol telivér vérébe van a futás nem kinzás stb.


A pólóval mi a helyzet? Én mondjuk igy videók alapján értelmét se látom...


2022. dec. 7. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális körülmények között van tartva a ló és foglalkoznak vele (máshogy pedig ez nem megy), akkor nem az. Köböréről hallottál már? Az sem az.
2022. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Kevésbé, mint amennyire az embernek a munka.
2022. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1 es nem, miért?
2022. dec. 7. 16:46
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a kun/türk/magyar "póló". Kicsit olyan, mint az amerikai foci, régen döglött kecskével, most már férfiak versenyeiben minimum 20kg műsúllyal játsszák (lovas képességeket, ember-ló összhangot iszonyatosan fejlesztő csapatjáték). Szerinted ha egy ekkora súlyt kapnak fel, dobálnak lóháton, és semmi baja a lónak, hogy lenne állatkínzás, hogy lóhátról egy labdát ütögetnek az emberek?
2022. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel egyetértek, nem az
2022. dec. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak kimerítő lónak és embernek de nem kínzás. Előző vagyok
2022. dec. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4 es mert összevissza rángatják ide oda rohan stb.


6 köszi

2022. dec. 8. 11:10
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 Az csak szerinted rángatás. Ugye tudod, hogy a lovat nem gyeplővel irányítjuk, hanem combbal? A gyeplőhasználat az nagyon hirtelen, éles kanyarra, meg "vészfékezésre" van. A lovas derék felett teljesen laza, a combok összeszorításával "gyorsít" (a sarkantyúval odaverés extrém, hiába látod minden filmben), egyik combbal meglökés hatására kanyarodik a ló. A rohangálás meg, hagyjuk már... A focisták is rohangálnak, mégis azt szokás mondani, hogy a foci nem sport, hanem labdajáték. Egy baromi izmos ló egy meccs idejét kibírja, és ahogy az embernek, neki is valószínűleg üdítő a testmozgás, és kellemes a pihenés utána - főleg, mert utána nyilván csutakolják, törődnek vele.
2022. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem lovagolok, nem tudtam, hogyan kell azt hittem a gyeplővel.
2022. dec. 8. 11:50
 10/16 A kérdező kommentje:
8 köszi, a sebességet, hogyan szabályozzák a lónál ha már belementél? (bár ez kicsit off de az én topikom, ezt sose értettem, a ló honnét tudja hogy sétálni kell, e gyorsabban tempósabban "kocogni" esetleg rohanni stb.. köszi a ha leirnád.
2022. dec. 8. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!