Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaspóló mennyire kinzás...

A lovaspóló mennyire kinzás egy lónak, ?

Figyelt kérdés

Üdv én még csak a tv-be láttam, hát nem túnik 1 ló barát sportnak.... nem állatkinzás? Annó hasonló kérdést nyitottam lóverseny témában ott NORMÁLISAN elmondták, hogy az angol telivér vérébe van a futás nem kinzás stb.


A pólóval mi a helyzet? Én mondjuk igy videók alapján értelmét se látom...


2022. dec. 7. 15:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

#10 Én sem vagyok nagy lovas, csak azt tudom, hogy bonyolultabb, de alapelveiben ugyanaz, mint a motorozás. :D


Kis sebességváltozáshoz elég az, hogy előre-hátra dőlsz a lovon, a tömegközéppontod helyezéséből érzi, hogy gyorsítani-lassítani akarsz. Ha nagyobb gyorsulást/lassulást akarsz, akkor ott a sarkad (gyorsítani) vagy a gyeplő (lassítani), de ez sem rángatás meg rugdosás, hanem a kívánt hatáshoz megfelelő mértékű. Ha az előredőlés alig gyorsítja, ici-picit megbököd, ha olyat akarsz, mint a padlógáz, akkor ráhasalsz és nagyobbat csapsz a sarkaddal. Megállásnál dettó, érzi az állat, hogy mennyire dőlsz hátra és mellé mennyire rántod a gyeplőt, de sosem a gyeplő az elsődleges elem.

És persze a legfontosabb: a lovakat csikó koruktól kezdve képzik, először gyeplőn gyalog vezetve, szép lassan megtanulják, hogy az ember séta-gyors séta-kocogó-futó tempójához hogyan alkalmazkodjanak, tehát be van nekik tanítva a mozgások jellege, lovaglás közben csak fel kell ismerniök, hogy mire vágyik a lovas. Ezért van évezredek óta, hogy az az igazi, ha te tanítod be kis korától a saját lovad, vagy pedig gyakorlott lovas gyakorlott lóra ül.

2022. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Érdekes ezeket nem tudtam. köszi én azt hittem mindent a szájából "kilógó" gyeplővel kell. De akkor kb magával az emberi test-el kell .
2022. dec. 8. 12:55
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 Így van. Ezért sport. Gondolj bele, ha csak ülnél rajta, mint egy krumpliszsák, és rángatnád szegény állatot, mégis mi lenne benne a jó, miért fáradna el egy lovas? Ez konkrétan fizikai munka, állatnak-embernek is egyaránt, szinkronban vannak, utána jön a csutakolás, ez egy nagyon bensőséges kapcsolat, ha jól csinálják. :) :) A lovaglás egy szenvedély, ráadásul egy akkora, olyan erős állatot irányítasz/működsz együtt vele, ami elképesztő dolgokra képes.


Én nem sokat lovagoltam, viszont motoros vagyok. Ott is megmondom, hogy egy terep/krossz motorozás az konkrétan sport. Amikor először síkon tanítottak farolgatni, nem elesni, ötpercenként megálltam kiköpni a tüdőm, leülni nem volt lehetőségem. Lovon is van, ugratásnál, egyenetlen talajon, hogy inkább térdelsz a nyeregben, extra "lengéscsillapító" a lábad, mozogni kell intenzíven, ha meg tartósan ülsz, a feneked fog megfájdulni.


Amúgy az eredeti kérdésedre visszatérve, a lovas csapatsportok, mint a póló vagy a köböre a lovas-ló kapcsolaton túl arra is jók (voltak), hogy a lovak megtanulták, hogy a rajtuk ülőre akkor is koncentrálni kell, ha körülöttük bőven van ember és ló. Ugye közúton is használnak szemellenzőt, ilyen játékokban nyilván nem. A ló-ember kapcsolatot építi az, hogy 8 másik ló és ember társaságában is a lovas a főnök, illetve az emberek között is csapatmunka. (Nagyon régen ezek a játékok arra is nevelték a lovast-lovat, hogy csatában ne legyen probléma az állat irányításával.)

2022. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Summa summarum: jó ló és jó lovas, ha a lovon ül az ember, szinte egy testként működik.
2022. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
13 én mozgássérült vagyok még nem próbáltam.
2022. dec. 8. 13:41
 16/16 A kérdező kommentje:
13 igy már értem köszi
2022. dec. 8. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!