Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez jó lenne önbizalom javítóna...

Ez jó lenne önbizalom javítónak? (lovak)

Figyelt kérdés

Kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdést.:(

Tehát...Nem nagyon bízok a lóban lovaglás közben (futószár, voltizs heveder)tehát ne merem elengedni ügetés és vágta közben a kápát.

Szerintetek az segítene abban, hogy el tudjam engedni ha többet simogatnám a lovat bemennék hozzá a boxba?

Mert a lovaglás eddig úgy ment, hogy odamentem fel volt szerelve a ló lovagoltam utána adtam a pacinak egy-két répát és már mentem is.

Csak az a baj, hogy nem lehet egyedül ott lennem a lónál az oktatónak meg dolga van.:(

Olyan rossz így, hogy félek és nem tudom rá a megoldást:(

Bocsi, hogy hosszú volt:)

13/L


2010. okt. 3. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen sajnos a legtöbb helyen az a baj, hogy csak felnyegelve oda dobják azt csá. Nincs lehetőség megismerni stb.

Amúgy amit írtál, igen az segítene. ;)

De ha nem tudod megoldani, akkor a hátán is próbálj meg bízni benne valahogy :S mert ez így rossz lesz. :S

Sok sikert. :)

2010. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Oké köszi a választ:)

Remélem meg szokom és elmúlik a félelmem :)

2010. okt. 4. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:

szija :)

még azt is megprobálhatod hogy olyanokra probálsz gondolni hogy ő nem akar semmi rosszat,nincs mitöl félni :)

nekem bevállt,meg mikor ülsz rajta a nyakát tudod simogatni :)

17/L



ha van valami kérdésed:rm-zgirl199@hotmail.com ,nyugodtan írj ide nekem! :)

2010. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia!

írtam e.mailt :)

2010. okt. 4. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az oktatót, hogy mikor lovagoltat, és amig ő lovagoltat, addig te is elmész és nem lovagolsz de lóközelbe vagy. Vagy mond az oktatónak hogy szívesen segédkeznél a lovak körül mielőtt lovagolsz:)
2010. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia!

milyen szintű nálatok az oktatás? még futószáron vagy? Lehetséges, hogy egyszerűen nincs ülésbiztonságod. ha nem érzed magad stabilan a nyeregben, az kihat az egész lovaglásodra, és a ló is megérzi. Mikor én a mostani lovardámba jöttem, 2 hónapig futószáron voltam, pedig előtte évekig jártam másik helyekre lovagolni, és két éve voltam osztályon. csak éppen hiányoztak az alapok. heteken át úgy megdolgoztattak, hogy másnap alig bírtam járni, a karomtól a vádlimig mindenem fájt az izomláztól, de a végén már úgy ültem a nyeregben, hogy a nyereg és a térdem közt pénzérmét lehetett tartani, olyan szoros volt a szorításom. és most, ha megugrik alattam a ló, nem pánikolok be, hanem nyugodt maradok, és eszembe sem jut, hogy akár le is eshetnék. ha te is így érzel, akkor tényleg azzal van gond, hogy nem ismered a lovat. ebben az esetben megérdeklődhetnéd, hogy nem dolgozhatsz-e néha a lovardában szabadidődben, mondjuk ingyen lovaglásért cserébe. így a lovakat is jobban megismered, a közelükben lehetsz, és a tudásod is gyorsabban fejlődik.

remélem, tudtam segíteni =)

2010. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Több lehetséges dolog van, ami szerintem segíthet.


1. Kérd meg oktatódat, hogy hadd szereld fel te, és hogy jobban össze ismerkednél vele. ha ez nem vált be, írd vissza, és mondom a többit.


Viszont a lóban próbálj bízni,mert ha nem bízol, az azt jelenti, hogy félsz rajta. Ezt a ló megérzi, és ő se fog bízni benned. Nekem elhiheted, velem is volt ugyanez. : D.

Majd írj, ha van fejlemény. =P

12/L

2010. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

már voltam többször lovagolni és sikerült elengedni ügetésnél:)

Az segített, hogy miközben lovagoltam simogattam a nyakát és ez megnyugtatott :)

Köszönöm a válaszokat ==)

2010. okt. 12. 15:55
 9/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem az oktatóval és nyáron megyek oda dolgozni.

Most nem tudok mert sok a tanulni való, és nem ebben a faluban van a lovarda, hanem messzebb :)

Nyáron megyek oda és remélem jó lesz :)

2010. okt. 12. 15:57
 10/11 anonim ***** válasza:

pls, vegyél fel, msn-re.:] 12 vagyok, lovas.(:

fanny.girl.98@hotmail.com

2011. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!