Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ennyire kevés önbizalom?

Ennyire kevés önbizalom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy tényleg minimális önbizalmam van. Egyszerűen nem értem miért. A külsőmmel alapjába véve megvagyok elégedve, persze nem 100%-os an. Ha kimegyek az utcára azt nézem, hogy más mennyivel jobban néz ki mint én. Miért van ez? Félek elmondani a véleményemet, mert nem tudom h mások hogyan reagálnának rá. Viszont ez belülről nagyon rossz érzést okoz. Mintha kiakarnál törni de nem tudnál. Új iskolába kerültem, és itt is ugyanaz a helyzet. Szeretnék vagányabb, belevalóbb lenni. Lehetséges ez? Barátaim sincsenek igazán, nem értem miért. Szeretném jól érezni magam, és ezért most már mindent megakarok tenni. De egyszerűen nem tudom hogy hol kezdjem el.
2011. okt. 9. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

1 javaslat, hol kezd el:

"Ha kimegyek az utcára azt nézem, hogy más mennyivel jobban néz ki mint én. Miért van ez?"

-ezt ne tedd.. csak szemléld a világot, a környezeted, az embereket, az eseményeket - de ne ítélettel,ítélkezéssel.

Miért?

Azzal leszükíted, elzárod a megismerés csatornáit.

A megértés, önmagunk megértése, ami az önbizalom szempontjából a legfontosabb(!): egy belülről fakadó elemzéssel lehetséges. A felszínes elme: összehasonlítgat, méricskél.

Ez nem jó.

Magunkat nehezen látjuk, ahogy a szem nem látja önmagát.

Ezért az önmegismerés két fő úton halad:

az egyik a világ megismerésével szolidáris, azzal együtt alakul, és tapasztalataid tanulmányaid során ez mélyül,

a másik, a jószándékú emberek véleményeire tud támaszkodni. Tud, hogy azok vélemények, de segítően hathatnak, a lényeg szempontjából.

Ez még akkor is így van,ha ellenféllel állsz szemben: amit mond, elemezned kell magadban. Miért mondta? mit jelent? Az ellenfél nem ellenség: az ellenség ártó, gyakorta hátbatámad, azt nem kell, az ellen védekezni kell.

A méltó ellenfél: szembenáll és ezáltal láthat olyat, amit magunk nem.

2011. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kevés az önbizalmam, pedig külsőmmel megvagyok elégedve. Én is, mikor kimegyek az utcára érzem, hogy lenézem az embereket és vetélytársat látok a másikba vagy nem tudom máshogy mondani. Kommunikálni nem igazán merek, pedig én is új társaságban vagyok, szeretnék, de nem érzek késztetést. Barátaim szintén nincsenek, haverok se, mondhatna egyedül vagyok az önbizalomhiányommal együtt.

21/F

2011. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek sokat segítettetek. Remélem ez változni fog..... Utolsó nem lenne kedved beszélgetni?
2011. okt. 9. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Lenne, írjál üzit, mert én nem tudok neked:)
2011. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!