Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heti hányszor jártok lovagolni?

Heti hányszor jártok lovagolni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 15. 21:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem így gondoltam. Hanem az hogy lovad van annak van egy fenntartási költsége akár otthon tartod, akár lovardában. Arra akartam kilyukadni, hogy ha az ember csak lovagol valahol kifizet 5-10 ezret egy edzesért, ott kap lovat, edzőt, kobakot, gerincvédőt, pálcát.

Míg vagy te akinek lova van valahol, amiért fizetsz, hogy ellássák,plusz költségef a kovács, állatorvos, féreghajtás.. Stb Aztán amikor kedved tartja kimész és lovagolsz. Erre gondoltam, hogy pl havi 80k-s költségnél ha 20 napot lovacskázol magadba az 4000Ftra jön ki egy lovaglás. Ha edzőt is akar az ember az további 3-5-10 ezer is lehet/alkalom. Tehát amikor az ember a sajtján lovagol majdhogy nem drágább.

Igazából arra akartam rámutatni az egyik válaszolónak, hogy a saját ló lovaglás nem olcsóbb, mint heti x alkalom edzésre járni.

Mondjuk a saját ló örömét nem kapod meg, de anyagilag nézve nem jár jobban az ember.

Csak mert egyszer én is megkapnám anno, hogy sajáton ingyen lovagolok.

2023. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Minden nap 😊 Saját ló 🥰
2023. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a saját lótól nem lesz olcsóbb a lovaglás. De az, hogy saját sokkal többet adhat. Megtanulhatsz úgy fejlődni a lóval, hogy nem kell minden második nap teljesen előről kezdeni szinte, mert a kezdők szétlovagolták, stb. Nyilván lovardafüggő is, sőt, valahol lovat bérelni is lehet! Talán ez a legjobb megoldás.

De most hogy saját lovam lett rájöttem, hogy nem a lovaglás miatt veszi feltétlenül az ember a saját lovat, hanem a kommunikációért, a közös tanulásért, sorolhatnám. Egy iskolalóval nem sok helyen engedik meg hogy plusz időt tölts el vele edzésen kívül, érthető hogy miért nem.

Sok olyan ember is van, akinek úgy van saját lova, és úgy dolgozik vele, hogy fel sem ül rá.

A versenyzés meg külön kategória...

2023. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!