Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van ilyen lovastábor? Ha...

Van ilyen lovastábor? Ha igen, hol?

Figyelt kérdés

Olyan lovastábort keresek a lányomnak(14 éves), amelyben az első nap minden gyereknek adnak egy lovat, és csak azt lovagolják 1 hétig, és ő is ápolja, szereli fel. Úgy értem, hogy arra a hétre ,,övé a ló". Csak ő lovagolja/ápolja, sajátjaként kezeli.

Köszőnöm!



2023. febr. 19. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem hinném, hiszen ugy fejlodne ha nem csak egy lovon lovagolna
2023. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2esnek: igaz, de legalább megtanulná hogy a lótartás felelőséggel jár, és hogy a lótartás nem csak a lovaglásról szól. Meg egy lovon is lehet fejlődni ám!
2023. febr. 19. 16:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan lehet fejlodni egy lovon is csak nem annyit, hiszen kiismeri a lo szokasait. Olyan tabor van, ahova elmegy a gyerek, reggel kap egy lovat, leapolja, felszereli, stb, lovagol vele, masik nap pedig ugyanez tortenik egy masik loval
2023. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre lehet nem is egy tábor a legjobb. Én a lovardában folyamatosan fogadok úgy nagyobb gyerekeket (akik amúgy rendszeresen lovagolnak nálunk), hogy besegítenek az istállómunkába is, tehát trágyázás, sepregetés, legelőn trágyaszedés, itatók feltöltése, abrakolás, szénázás, ló ápolás, futószárazás, felszerelések ápolása. Ebben az esetben amikor dolgozik, akkor ingyen edzés (nem csak ülj fel amire tudsz és menj alapon, hanem rendes edzés) jár arra a napra. Persze nem mindent ők csinálnak, inkább besegítenek a lovásznak, illetve nekem.

Ezáltal belelátnak mivel is jár a lótartás. 20+-os ló létszámnál már mindig akad 1 ló amit kezelni kell, így abban is tudnak segíteni.

2023. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

amit a 4-es írt, ugyanazt nyújtja, mintha 1 lóról kellene gondoskodnia egész héten


ilyen téren nincs különbség, hogy a napi teendőket mindig Csillagnál végzi-e el, vagy Csillag mellett ugyanúgy megismerkedik Ronival, Tulipánnal és Pompással is. Ezzel is belelátna abba, hogy nem minden ló egyforma, és van amelyiket könnyű letakarítani, valamelyiket meg nem, egyik ezt nem szereti, a másik pedig azt: és ez normális!


Egyébként lehet nem is lovastábor kell nektek, hanem jó lenne az is, ha egy lótartóval megbeszélnéd, hogy szünetben járhasson hozzá 1-2 hetet a lányod dolgozni. Ott nem fog tudni lovagolni (ami nem is baj, hiszen a lóval való munka, a lótartás nem a lovaglással kezdődik!), de dolgozhat és beleláthat anélkül, hogy a táboroztatók csak a jó dolgokat nyújtanák neki.


Mert egy táborban a jó élményekre törekednek az emberek, nem csak a lovakkal, de egymással is, így minden jó élmény, ami a valóságban azonban hamar elszáll.

2023. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
re
2023. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ópusztaszeri lovastábor is ilyen, meg azt hiszem van egy balaton mellett is.
2023. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van. A közeli lovardákban erdeklődj.
2023. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

a western táborok ilyenek.


De pont az lenne a lényeg, hogy - ahogy előttem is mondta valaki - hogy minél több lóval dolgozzon.


Engem még - anno - úgy tanítottak, hogy amíg csak egy lovon tudok lovagolni, addig még nem tudok lovagolni.


Egyébként nem a lovastábor a legjobb ilyenekre, hanem egy lovarda, ahova rendszeresen jár és nem feltétlenül csak lovagolni.

Én pl. istállótakarítással kezdtem a lovas életemet.....

2023. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Arra hogy a lótartás nehézségeit megtanitsd, bérelni kéne lovat ha az anyagiak engedik. Akkor tényleg olyan mintha az övé lenne, dolgoznia kell vele stb.

Ha az nem akkor olyan lovardat keresni ahol segíthet a lovak körül, tragyazas, nyergeles, karamozas stb

2023. márc. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!