Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy nyugodt lovat hogy lehet...

Egy nyugodt lovat hogy lehet pörgősebbé tenni?

Figyelt kérdés

Van egy lovacskám aki extra nyugodt ami nem probléma de én szeretném ha pörgősebb legyen. Jelenleg hajtós, lehet hajtani akkor megy is de leszakad a derekam lovaglás végére. Megcsinál mindent amit szeretnék csak erősebben kell hozzányúlnom, ezen szeretnék javítani hogy ne kelljen.


B vitamin komplexen gondolkoztam, elvileg az segítene.


2023. febr. 22. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Kávé?
2023. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségügyileg rendben van, akkor érzékenyítés.

Az is segít, ha 2-3 alkalommal csak ütem felett lovagolod, nem hagyod visszaesni. A leghajtósabb lovak is pörgősebbek a 4. Alkalomra tapasztalatom szerint.

2023. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érzékenyítés!
2023. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%
Ha egészséges a ló akkor érzékenyítés. A másik megoldás pedig az hogy egy kicsit többet mozgatod, más módszerekkel is hajthatod (gondolok arra hogyha eddig sarokkal hajtottad akkor például derékkal) ezzel és a kicsit több munkával az állóképességét is fejleszted és könnyebben fogja bírni, viszont több időt vesz igénybe. Nagyon örülök ha tudtam segíteni!
2023. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 😁
2023. márc. 1. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!