Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házba költöztünk, de...

Kertes házba költöztünk, de sokkal pörgősebb lett, de miért?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves keverék kutyánk ami a labradorra hajaz de vizsla is lehet benne bõségesen. Eddig társas házban laktunk vele, de ezt ne úgy képzeljük el hogy egész nap bent aszalódott szegény, hanem vittem napi 3* sétálni és kutya futiba is vittük meg hétvégente van maintrailing amire még szoktuk vinni. Szóval nem volt mozgás hiánya. Viszont most kiköltöztünk kertes házba, de úgy vettem észre sokkal pörgõsebb lett sokkal többet sír az ajtóban, de nem érzem úgy hogy kevesebbet foglalkoznék vele ilyen téren. Mit csináljak? Amikor tanítani akarom akkor meg egyzserüen annyira szétszórt hogy nem tudok vele mit kezdeni, pedig hosszabb ideig próbálkoztam. Elõtte meg nagyon hamar rájött a dolgokra... Valami tanácsot tudna nekem ezzel kapcsolatban valki adni? Ja és még h a kertben nem egy helyre végzi a dolgát. Hogy tudnám egy helyre szokatni?

Válaszomat elõre is köszönöm!



2016. nov. 8. 15:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Válaszokat*
2016. nov. 8. 15:42
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Hát kert tisztaságra lehet szoktatni de akkor bapi 2x sétálni kell vinni őket. Mennyit sétálnak most? Ugyan annyit mint azelőtt?
2016. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Felborult a megszokott élete, ezért nyűgös. Kellene tartani egy ideig legalább még a megszokott napirendjét, ahogy eddig is volt (3 séta, hétvégi progi).

Szerintem azt nem lehet megtanítani, hogy a kertben egy helyre járjon. De ha sétáltok továbbra is napi hármat, később mondjuk kettőt, akkor lehet, hogy kerttiszta lesz.

2016. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Így is bent van? mert ha kinti kutya lett lehet ez is zavarja, mert akkor kevesebbet van veletek "passzívan"
2016. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Szóval a szobakutyát kitettétek az udvarra.

Idáig veletek élte az életét, most pedig kizártátok belőle. Még szép, hogy az ajtóban sír.

2016. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem raktuk ki a kertbe, nyilvan van sokat kint de akkor mi is kint vagyunk vele, de legtobbszor velunk van bent. Mondjuk ugy lehet kevesebbet van velunk hogy meg nem engedjuk a nagyszobaba mert elotte meg rendbe rakjuk ott a dolgokat de az eloszobaban ott van es azert sokszor oda megyek hozza meg mindenki sokat kozlekedik ott. De ez csak atmeneti, ha nagyjabol momden a helyen lesz oda is beengedjuk.

Koszonom a valaszolat!:) es megfogadom a tanacsot viszem tobbszor setalni!

2016. nov. 9. 01:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Még új neki minden. Ti sem a megszokott napjaitokat élitek most. Zavarja, bizonytalan. Meg fogja szokni az új helyzetet, nyugi.
2016. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A környezet változás nagy hatással van a kisebb (a nagyobbakra is) kutyákra. Az hogy mennyi időt tölt veletek az is fontos de ettől ilyen téren nem változik semmi. Én is a napi több sétát tudom ajánlani
2023. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!