Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fizetés az, amiből...

Milyen fizetés az, amiből fenn lehet tartani egy lovat? Részletek lent?

Figyelt kérdés

300-400 között keresek. Van párom, akivel együtt élek, jobban keres mint én, de úgy élünk, hogy a kötelezőket (kaja, rezsi, tartalékba pénz) közösen álljuk, aztán ami marad (ez nekem olyan 200 valamennyi szokott lenni), abból kánaán van.

A költségeket nagyjából tudom. Ehhez mi jön még hozzá? Havi mennyit költötök egy lóra?

A lovardámban, ahová járok, 70.000 forint havonta a bértartás. Saját nyergem, meg elég sok saját dolgok már van, így abból, ha jó a paccerra, nem kéne új. Persze ha kéne, az árakkal nagyjából tisztában vagyok.

Versenyezni nem szeretnék, igényes hobbilovas vagyok.

Akkor a ló ára is egyszeri kiadás. Még nem tudom mennyibe fog kerülni, mert még csak kezd megszületni az elképzelés a fejemben.

Állatorvosra legyen pénz stb ezekkel tisztában vagyok.

Patkolás, körmölés, esetleges vitaminok, pótolandó felszerelések.

Ez nektek mennyire jön ki egy hónapban? Lehetőleg a bértartás ára nélkül írjátok meg, azt az egyet tudom fixen, és az edzőm árait, akivel saját ló mellett is szeretnék legalább heti 1x dolgozni.


2023. márc. 8. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

[link]


Nálunk a lányok többségének a "támogatója" rendezi a számlát. Ők többnyire vállalkozó, ügyvéd, orvos, multi vezető rétegből kerülnek ki.

2023. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha patkolós hónap van akkor a patkolás 7.000 Ft/alkalom. Általában több lovat patkol/körmöln egyszerre, így nem kell sokat fizetni.

Ha új felszerelést veszek, akkor az olyan 20.000 Ft körül van. Nyilván ez nagyon változó.

Állatorvosról nem nyilatkozok, mert altalában csak oltani, féregteleníteni jön. Az is oltástól függ, hogy mennyi.

Táp átlagosan 20.000 Ft/20 kg. Ez változó, mert több féle tápot is etetek.

Ezt szorozd be kettővel, mert két lovam van.

2023. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is jönnek majd válaszok a kérdésedre, szerintem simán megoldható abból a pénzből, amit te mondtál, de rakj félre majd plusz összeget mert bármikor történhet baj (kólika, akármi).

Annyit tennék hozzá, hogy azért a nyereg témával óvatosan, mert nem biztos, hogy passzolni fog a lovadra. Lehet szerencsés leszel, és kifogsz egy olyan lovat ami jó neked és a nyereg is passzol rá tökéletesen, de erre nagyon kicsi az esély. Nem hibáztatlak, hogy hamarabb lett nyerged, mint lovad, nálunk is így volt anno, de ha újrakezdhetném sok minden másképp csinálnék.

2023. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia #3!

Igen, tudom, hogy sajnos nem minden lóra passzol minden nyereg. De egy idejelovagolok két lovat, és egyiküknek sem volt fantasztikusan kényelmes nyerge, így vettem egyet, amelyik mindkettőre passzol.

Maximum majd eladom a jelenlegit és akkor az árnak egy részét visszanyerem, ha újat kell venni.

2023. márc. 8. 17:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg van pár fullos nyeregalátétem, ínvédő-bokavédő szettem. Ezek remélhetőleg jók lesznek, mert nagy lóban gondolkozok.
2023. márc. 8. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Patkolás 20 ezer 2 havonta 4 lábra + kiszállás, ha új vasat rak, ha a régit üti vissza, akkor 16, de ugye ezt is kovácsra válogatja... Ha a lovardában több lovat csinál, akkor osztódik a kiszállási díj, de nem is muszáj ugyanazzal a kováccsal csináltatni, te hívhatsz magadnak mást is, ha a munkájával nem vagy elégedett, csak ugye akkor más az ár.

Féreghajtózni szoktunk 4 havonta, a paszta amit használunk most 10 ezer körül van. De ezt a lovarda határozza meg, érdemes az állományt egyszerre és ugyanazzal kezelni.

Doki szokott jönni oltani az is egy 20-as.


Ezek a "kötelezők" (patkolni opcionális, de körmöltetni akkor is kell). Ezen kívül durván el lehet szállni, pl ilyen takarmánykiegészítő, na még egy zabla, kötőfék... Stb. Meg a fogyó dolgok patazsír, bőrápolószerek, jutalomfalat... mondjuk ezek nem nagy tételek.

Legyen tartalék a lóra vagy 200ezer, ha netán nagyobb baj van, bár egy kólika műtét 750-1 millió körül van🙁

2023. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!