Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mikor lenne...

Szerintetek mikor lenne érdemes fizetésemelést kérni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz két éve hogy a cégnél dolgozom (német tulajdonú középvallalat), ez az első munkahelyem, semmit sem emeltek eddig a fizumon, annyi hogy idén és még jövő év közepéig szja mentes vagyok, de ez ugye nem fizetésemelés, csak nekem plusz pénz, nem is kevés ugyebár... Novemberben szokott lenni év végi értékelés, bónusz osztás, ami nem kevés egyébként, 13-14-15.havi fizetés. Nagyon elégedett egyébként mindenki a munkámmal, kollégák közül messze nekem a legjobbak az eredményeim, minden hónapban a fizetésem (munkáltató összköltségét nézem, hogy mennyibe vagyok nekik) 5-6x megkeresem nekik, míg a többi kolléga kb 2-3x. Szóval a teljesítménnyel nincs gond, előléptetés is kilátásban van kb év végére, nem tudom ez milyen béremeléssel járna egyébként. Eredetileg az után szerettem volna fizetésemelést kérni, hogy lejár az szja mentességem, de az infláció miatt nagyon úgy érzem semmit sem ér kb amit keresek, és felesleges kb még egy évet várni, hogy meglegyen a három év tapasztalatom. Szóval szerintetek hogy lenne jobb, még az év végi értékelés előtt, a két éves "évfordulómon" említeni a főnöknek (akivel amúgy nagyon jó a viszonyom, jofej, biztos nyíltan elmondaná a véleményét), vagy bónusz osztáskor esetleg? Nem akarom esetleg azt se, hogy kevesebb prémiumot adjanak, mert előtte kértem emelést. Vagy várjam most már meg amíg aktuálissá válik a magasabb pozícióba való kerülés, és akkor meglátom mit ajánlanak (valószínűleg amúgy nem adnának olyan sokkal többet)? 25% egyébként amit kérni szeretnék pluszban. Váltani nem szeretnék, nagyon szeretem a jelenlegi munkahelyem, imádom a kollégákat, jó a hangulat bent. Valamint azt is tudom hogy azért nem könnyű megfelelő embert találni arra a pozícióra amiben dolgozom (nyilván nem lehetetlen, de nem megfelelő rá akárki csak úgy az utcáról), tudom hogy elég nagy baj lenne nekik ha lelépnék. Viszont nem akarok elégedetlennek se tűnni, hiszen azért még csak két éve vagyok itt, ott az szja mentességem, és az év végi bónuszból is eddig a maximumot kaptam (idén is erre számítok).

2022. júl. 9. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
2 éve ha ott vagy és még semmit nem emeltek akkor egész nyugodtan lehet. Én egy év után kértem 15% emelést az infláció miatt is, szemük se rebbent. Mindenképp beszélj a feletteseddel, persze ne elégedetlenkedve, hanem azt kihangsúlyozva, hogy sokat teszel a cégért, jók az eredményeid és megbízható vagy, de szeretnél többet keresni, mert egyre értéktelenedik a forint is, mire gondolnak.
2022. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, én is így szeretném mindenképp, normálisan megbeszelni, nem elégedetlenkedve. :) Szerinted mi lenne erre a legmegfelelobb idő? Nem akarom se elkapkodni, se "elrontani", mivel tudom hogy ha adnak emelést, egy jó darabig megint nem számíthatok majd semmire.
2022. júl. 9. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérj nyugodtan.
2022. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
már tegnap
2022. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!