Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ausztriában nem kaptam meg a...

Ausztriában nem kaptam meg a 14. Havi pénzt csak felét, ezt hogy? Részarányosan se jön ki...részletek lent

Figyelt kérdés

Július közepe óta dolgozok kint, 1300 nettót kapok, és most 1840 eurót kaptam mint karácsonyi pénz és alapbér együttesen. Ezt hogy? 6 hónapból 5.5 hónapot voltam (leszek, hisz még csak most jön december), mi ez a hülyeség? Van bárkinek ötlete? Kb egy hét múlva kell bemennem személyesen , akkor tudok rákérdezni majd, de szeretném tudni addigra mi történhetett.

Kb 550 euró pluszt kaptam, holott kb 1300 pluszt kellett volna, nem értem.



2021. dec. 4. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Talán, mert csak fél éve vagy ott - a 14. fizetésnek értelemszerüen csak a fele jár
2021. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Jol írja az 1-es.


Teljesen egyertelmű.

2021. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

5 teljes hónap alapjan pont annyi jár neked!


1300 * 5/12 = 541

2021. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeségeket írnak. Leakarnak húzni.

Ausztriában van 13 illetve 14 havi fizetés is az két havi munkabéred.

Itt kitudod számolni, írd be a bruttódat amit havonta keresel, aztán kiadja nettóban is, hogy mennyit kéne kapnod 13. illetve 14. havi fizunak.

[link]

2021. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
4. Teljes ledolgozott év után jár a teljes 13 14. Havi!!!
2021. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#4: tessék.....



Wenn Sie nicht das ganze Jahr im Betrieb waren


Das volle Urlaubs-/Weihnachtsgeld erhalten Sie, wenn Sie während des ganzen Kalenderjahres im Betrieb beschäftigt waren. Wenn Sie kein ganzes Jahr in der Firma beschäftigt waren, wird das Urlaubs-/Weihnachtsgeld meist nur anteilig ausbezahlt.

2021. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De miért járna a 14. Fele?

13.at nem kaptam nyilván, az egy teljes fizetés. 14 szintén egy teljes. Szóval ha fél év helyett 5.5 hónapot vagyok akkor hol van az arányos leosztás?

...

Utolsó, mi alapján és hogy mennyit adnak akkor az első 4 évben? Nem hallottam ilyenrol

2021. dec. 4. 21:55
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ez igaz, viszont vendéglátásban a legtöbb helyen szezonok vannak.

Ezért a szerződésben is úgy szerepel.

Pl a Nyári szezt ha letolod akkor kapod a nyaralási pénzt azt hívják 13. havi fizunak is, ez a te pénzed mert nem csak úgy adják hanem ez neked jár.

Aztán ott a téli szezon ha azt letolod akkor kapod a karácsonyi pénzt. Amit 14. havi fizunak hívnak.

Ami fontos, hogy minimum 2 hónapot kell ledolgoznod, akkor kapod vissza részarányosan, ha nincs meg a teljes szezon.

Nagyon sok helyen dolgoztam már Ausztriában, nekem ezzel nem volt problémám soha.

2021. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Innen ideztem


[link]

2021. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el amit hoztam a kamara honlapjaról!


Teljes ledolgozott év eseten jar a teljes 14.havi karacsonyi pénz.

2021. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!