Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kobak választás??

Kobak választás??

Figyelt kérdés
Lovasok,tudtok olyan kobakot ajánlani ami árban is kifizethető ès mèg jól is nèz ki?Előző kobakomat már cserèlnem kellene,ès nagyon nem tetszik a dizájnja,hatalmas a fejem benne.Köszönöm!!
2023. ápr. 1. 14:31
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyenem van☝️

2023. ápr. 1. 14:33
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Casco?

Sokféle van, árban nagyok a különbségek, lehet kapni 20 ezerért is (de 200 ezerért is). Nekem Mistrall2-m van, 50 körül volt, amikor vettem, mondjuk te nem írtad, mi a limit, mi számít neked kifizethetőnek. De szerintem ezek jó kobakok, kényelmesek és jól is néznek ki. De mindenképp próbáld fel, bármilyen kobak mellett is döntesz, mert nem mindenkinek a fejére illik az összes!

2023. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ahová jársz lovagolni, ott érdeklődhetnél, nincs e valakinek eladó. Én szoktam látni használt holmis boltba ilyen fejfedőket, néhány ezer forintért, bár gondolom nem csak a praktikum számít a lovardába, hanem milyen márka, mennyibe kerül.
2023. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a motorosok szokták mondani, mindenki annyit költ a feje védelmére, amennyit az ér neki. Nem tudom, mi a "megfizethető", de az ilyen 55 eurós árkategóriát elfelejteném. Első esés után nyilván cserés, de addig is nem mindegy, a külső réteget mi takarja. Ha műanyag, 3 év után garantáltan cserés, éri annyi UV lovaglás közben, hogy elérik az anyag. Normálisabbakra 5 évre vállalnak garanciát, tovább is jó általában. Megéri egyszer a nagyobb összeget kifizetni, mint folyton cserélgetni az olcsóbbakat.
2023. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3-mal nem tudok egyetérteni. Nem a márka meg ár meg stb miatt nem jó a használt, hanem azért, mert a kobak sérülhetett korábbi esések során, még akkor is, ha kívülről nem látszik rajta. Nem véletlen mondják, hogy ha fejre esel benne, akkor cseréld le. Honnan tudod, hogy az előző tulajdonos nem éppen egy fejreesés után vitte be a kobakot a boltba? Szóval mindenképp újat vegyél. A spórolás jó dolog, de ne a fejed védelmén akarj spórolni. #4 nagyon jól írja.
2023. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4-es válaszomat kiegészítve: minden lovas kobakban, robogós kobakban, normális bukósisakban ugyanaz véd: a vastag hungarocell réteg. Ha már egyszer derékmagasságból a földre ejted, nem lesz 100%-os. Na de ha úgy ütődik, hogy benne van valaki feje, akkor ténylegesen komolyabb energiát nyel el. Sérül a hungarocell belső szerkezete, következő ütésnél tizedannyit sem fog elnyelni. Ezért mondják, hogy esés után azonnali csere. Persze, "utasnak/asszonynak még jó lesz" meg társai. Az UV sugárzás meg az összes réteget gyengíti, főleg a külsőt, ami az ütéselnyelő hungarocellt hivatott árnyékolni. Ahogy telnek az évek, szimplán használat közben éri annyi napfény, hogy használódik az anyag, de ha nem ablaktalan helyiségben/szekrényben tartod, akár használat nélkül is! És ez nem játék. Én nagyon ritkán lovagoltam, akkor bérelt cuccokkal, amúgy motoros vagyok. 5 évente beruházok egy közel 200 ezer forintos sisakra. Ez a költség még sosem fájt annyira, mintha neadjisten egy baleset után azt mondaná a doki, hogy a sisak minősége miatt lett rosszabb a kimenetel, mint lehetett volna. Tudom, lóval nem akkora a sebesség, meg ugye nem közúton veszélyeztetik az embert, de sosem tudhatod. Van jó pár csúnya példa életeket tönkretevő lovas balesetekre is sajnos.
2023. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kask, Casco, és a Kramer lovasboltban vannak gyönyörűek jó áron. De lehet hogy neked mindegyik kobakban nagy lesz a fejed, mert olyan a fejformád. Nekem is volt ez, most már tojok rá hogy nézek ki benne, a lények hogy a fejem ne törjön ketté.
2023. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Uvex van, nagyon kényelmes és könnyű. Kraemerben vettem. De amúgy a decasok is jók mert ugye van egy szabvány aminek meg kell felelni, szóval azok is teljesen biztonságosak. Azokból bármennyit fel tudsz próbálni üzletben
2023. ápr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40 ezres Casco van és nagyon szeretem.
2023. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!