Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek jàr lovagolni a gyereke...

Akinek jàr lovagolni a gyereke válaszolna?

Figyelt kérdés
Nálatok is úgy kezdődött az oktatás, hogy az első 5-6 alkalommal csak vezették körbe a gyereket a lovon és semmit nem tanítottak neki? Ez így rendben van?
2023. ápr. 18. 11:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#8 Szerintem így sem oké. Pofátlan lenyúlás.

Elmondom, mifelénk hogy volt. (A környék "tróger" kategóriás lovardája volt, nem elitista versenyistálló.) A kicsi gyerekek pónin, voltizshevederrel kezdtek ügyességi gyakorlatokkal. Mikor már érezték a lovat és leért a lábuk, átkerültek futószárra kislóra 30 perces órákra. Fejlesztették az ülésüket, az egyensúlyukat, a szárkezelés alapjait, ismerkedtek a nyereggel. Mikor már stabilan ültek, elengedték őket a karámban ugyanazon a lovon, de az oktató csak rájuk figyelt, folyamatosan adta a feladatokat (kiskör, nagykör, lépés, ügetés), és ha már volt egy kis gyakorlatuk, akkor kerültek csak osztályba 3-4 másik hasonló szintű gyerekkel. De akkor is kapták a feladatokat folyamatosan, nem lehetett lazsálni, persze az egyéni hibákat javították.

2023. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valami hasonlót vártam én is. De tényleg legalább annyit, hogy legyen a gyerekkel abban a 30 percben és magyarázzon, hogy ez a nyereg, mi miért történik stb.
2023. ápr. 18. 12:38
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen gyerekem,de én is lovagoltam amikor 6 éves voltam.Nekem első pár alkalommal annyi volt a feladatom,hogy az oktató vezetett körbe körbe.Közben voltak különböző gyakorlatok pl emeld fel a kezed,dőlj előre stb.Miután ezeket már bátran és jól csináltam elkezdtük a lovaglást,de ugyan úgy vezetőszáron.Ilyenkor már volt ügetés,séta és gyakorultuka megállást.Miután már ezt is magabiztosan csináltam mehettem futószár nélkül is a pályán.Ez kb 6 hónap volt.Én a helyedben elmennék ebből a lovardából,mert ilyen pici gyereket nem bíznék rá másik gyermekekre.Ha már a saját gyerekem mondaná,hogy unalmas az óra akkor az már tényleg egy eléggé nyomós ok arra,hogy keressünk másik helyet.
2023. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Lovasedző vagyok. Kezdőt, főleg ha kicsi gyerek, akkor szoktak vezetgetni eleinte, de nem így. Ilyenkor egyensúlyfejlesztő gyakorlatokat szokás adni, hogy "megtalálja a helyét" a lovon a gyerek. Egyéni oktatás, pici (6 év alatt) gyereknek 15-20 perc elég, nagyobbak pedig 30 perc, az első pár ismerkedős órán túl pedig ugyanez futószáron, ugetest is gyakorolva, lovaglashoz használt izmokat fejlesztő oktatásnak kéne lennie. Keress másik lovardát, nehogy elveszítse az érdeklődést, ez így sajnos nem nevezhető oktatásnak
2023. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%

Ebben a korosztályban nagy különbségek vannak a gyerekek között. Van olyan 6 éves, aki odafigyel, ügyes, terhelhető, tanítható. Illetve vannak azok akik inkább csak sétáltathatóak, elkallódik a figyelmük. Leginkább csak lóhoz-szoktatásról lehet beszélni ebben a korban. A lovaglás elsajátítását leginkább a nyelvtanulázhoz tudom hasonlítani, ugyanis egy összetett jelrendszert tanul a lovas, amivel kommunikálni tud a lóval, illetve meg kell tanulni értelmezni a ló jelzéseit. Ehhez kell egy bizonyos szellemi érettség, illetve hatalmas tudásvágy és érdeklődés,na meg otthoni foglalkozás is, tehát beszélni kéne róla otthon is, hogy mi a nyereg, mert sok gyereknek még a 10 évesnek is hiába magyarázom, ott épp tudja, de nem tanulja meg.

Szóval a legtöbb gyerekkel max torna megy futószáron, ülésbiztonság kialakítása.

Az viszont elég felelőtlen dolog, ha egy másik szinte gyerekre van bízva.

2023. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs gond a szellemi képességekkel, alig várta a gyerek, hogy tanulhasson, de így, hogy nem történik semmi baromi unalmas neki.
2023. ápr. 19. 15:28
 17/23 anonim ***** válasza:
19%

Senki nem mondta hogy baj van a gyereked szellemi képességeivel, de 6 évesen nem hinném hogy jót tenne neki intenzív egyéni edzésre beíratni. Ennyi idősen szóljon a lovaglás a játékról, az állatokkal való ismerkedésről a többi gyerek társaságában.

Mondom ezt úgy, hogy edző vagyok és volt már 6 évesem, akit versenyre vittem, nem erőltettem, de nagyon érett volt a korához képest. Úgy általában viszont nem javaslom, és nálam is nagy csoportban lovagolnak a kisebb gyerekek. Szoktak is rám neheztelni miatta, de akkor is úgy gondolom, hogy 10 éves korig nem kell ezzel is terhelni őket, legyen a lovaglás kikapcsolódás.

2023. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó, szerintem az nem biztonságos hogy más gyerekek vezetgetnek egy szintén gyereket és néha ránéz egy oktató. Én mindig egyéniben foglalkoztam kisgyerekkel, nyilván nem másfél órás ugrógimnasztika edzést tartottam nekik, hanem 15-30 perc torna futószáron /vezetve (kor és koncentrációképesség szerint igazítva az időt és a feladatokat) , ahol magára meg a lóra figyel. Amíg pucolgatja a lovat, vár a kezdésre, marad lovaglás után, addig van eleget gyerekek között. Lovon nem az a lényeg hogy a másik kisgyerek foglalkoztassa. Senki nem azt mondta hogy most azonnal irassa be egy intenzív dijlovas edzőtáborba, hanem azt, hogy ne hagyja hogy átvágják egy veszélyessé váltható helyzettel, ráadásul a pénzéért cserébe jóformán semmit nem kap cserébe
2023. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Oké, szerencsére nem vagyunk egyformák. Mindenki találja meg a lovardát, ami neki való.
2023. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
17 Nyilván nem intenzív edzést szeretnék, hanem hogy abban az időben, amíg én fizetek neki a gyerekem mellett legyen és magyarázzon neki, foglalkozzon vele.
2023. ápr. 23. 06:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!