Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire hasznosak a hátkímélő...

Mennyire hasznosak a hátkímélő nyeregemelők?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem be lovamnak egy Freemax váz nélküli nyerget, mert az előzője egy vázas western, csak kiderült, hogy az keskeny rá. Sajnos sok időmbe telt mire rájöttem, és már most ott tartunk, hogy a lovam sunyít és ellenkezik nyergeléskor,amit én teljesen megértek, szóval igyekszem minél ritkábban ülni rajta (főleg szőrén), amíg nem találok valami rendes megoldást. A lovacskám egy 8 éves kisló, kerek háttal, így nagyon nehézkes nyerget találni rá, ezért döntöttem a váznélküli mellett, és remél(t)em, hogy a Freemax hosszútávon jó lesz neki.


Attól tartok, hogy tényleg nem oszlatja el a súlyt (bár érezni és látni rajta,hogy nem egy egyszerű bőrpatrac ami simul a ló hátán, de tény, hogy sokkal könnyebb mint a western), vagy azt remélem, hogy csak a hevederrel van baj(maga a nyereg hevedere rövid a lovamnak, ezért egy plusz szíjat csatolok hozzá,de az alá nem teszek semmi szőrmét, lehet csak ez a probléma), mert sokszor ahhoz kap oda lovaglás közben, de már nem ásítozik mint korábban, nagyobb kedvvel indul el.


Most a váznélkülivel lovagolom, alá sima western alátétet teszek (mert ugye a western nyereghez azt vettünk, remélem az is jó hozzá)


Nem szeretnék vagyonokat fizetni,vagy új nyerget venni vagy ilyesmi, hanem egy hátkímélő nyeregalátétre/nyeregemelőre gondoltam. Nézegettem a Barefoot kínálata közül a physio alátéteket, de azok drágábbak mint maga a nyereg amit vettem, szóval találtam más lovasboltok weboldalán párat, mint pl a Lovasboltom.hu-n, pl.ezt a márkát: KAVALKADE KAVALTOP VARIO


Az lenne a kérdésem, hogy a Barefoot-on kívül milyen hasonló emelők, alátétek lennének ideálisak az én esetemben? Ha lehet, nem szeretnék túl sokat ilyesmire áldozni, nagyon maximum 50 ezer Ft-ot, de örülnék ha kb 30 ezer alatt sikerülne olyat találni. Vagy még a szimpla, ,,házi praktikákra" is nyitott vagyok,amennyiben valóban hatásos és könnyen megvalósítható.


Köszönöm a hasznos, normális válaszokat.


*[elnézést, hogy újra kiraktam a kérdést, csak később vettem észre, hogy véletlenül másik kategóriába került]



#lovaglás #nyereg #Váznélküli
2023. jún. 3. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A nyeregemelő nagyon meg tudja változtatni a nyereg felfekvését a hátra. Általában ha eleve szűk a nyereg, ettől csak még szűkebb lesz. Váz nélkülinél nem tudom mi a helyzet, én még nem használtam olyat, de arra figyelj, hogy a marjának legyen elég hely magával az emelővel együtt is.

Hosszútávra nem a legjobb döntés a váznélküli, mert mint írtad, nem oszlatja el rendesen a súlyt. Heti 2-3 laza lovagláshoz jó, de rendszeres edzéshez sajna nem. Illetve kengyellel nemigen lehet használni, max csak stabilabb lábtartásért, de kikönnyíteni nem kéne benne (megint a súlyeloszlatás miatt).

Átmeneti megoldásnak jó a váznélküli.

Ha most fáj a háta (ha sunyít, csipked, akkor biztosan), jobb inkább kicsi pihetetni, földizni vele, hogy fel tudjon szedni egy kis izmot a hátára.

Amúgy ezek a hátkímélős cuccok általában zselések vagy valamilyen hab van bennük. Pattogós kisgyerekekhez, kezdőkhöz szokták használni.


Bocsi, ha nem segítettem sokat...

2023. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából ő csak hobbiló, szóval eleve nem lovagolok rajta sokat. A földimunkára én is gondoltam már, meg gyakran igyekszem vakarni a hasát meg a marja körül, hogy nyújtózzon meg feljebb emelje a hátát, hátha ez is segít.

Köszönöm szépen a választ <3

2023. jún. 3. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet jobb lehhe egy full qh vázas wesco nyereg, az "hordókra" való.
2023. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nincsen, hogy "ő csak hobbiló". Általános esetben pont a hobbisták azok, akik nem feltétlenül fordítanak figyelmet a lovaglásukra, ezáltal több kárt tudnak vele okozni is.

Az első nagyon jól leírta, az emelő csak méginkább szűkíti azt a kevés helyet is ami van. Neked egy megfelelő nyereg kell, arra áldozz inkább többet emelő helyett. Wintec wide-ot meleg szívvel ajánlom a hordó lóra.

2023. jún. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!