Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta közben jobbra húzz a...

Vágta közben jobbra húzz a lovam, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem , hogy vágta közben miért húzhat jobbra a ló?

A nyaka hajlik balra majd oldalazva haladunk jobbra és a fejét is nagyon lehajtja. Olyan érzés mintha ez egy ilyen betanított dolog lenne. Ügetésben lépésben nem csinálja ezt. 1 hete lovagolom , 1 hete van nálam. Állítólag az előző tulaj nem igazán bánt jól vele , de ez meg is látszik.

Csak szőrén lovagolok, pálcát nem használtam nála eddig.

Köszönöm ha valakinek van valami ötlete , hogy mitől lehet ez vagy esetleg , hogy tudnám leszoktatni erről.



2023. jún. 14. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Elállítodott a futómű a kátyúk miatt 😃 meg ki kell centríroztatni 😃
2023. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
#1 de lehet hogy csak a guminyomás nem megfelelő.
2023. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ide nem illő válaszokat.

Szerintem nem jó helyen jártok :)

2023. jún. 14. 08:40
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Karám fala mellett menjetek egyelőre, a fejét pedig igazítsd mindig. Igazából be kellene újra lovagolni, valószínűleg van ott más is, amin javítani kellene.
2023. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kb 1 hónapja nem ültek rajta , nem hiszem , hogy egy 8 éves ló ennyi idő kihagyás után elfelejti , hogy hogy is kéne menni. De köszönöm a tippet.
2023. jún. 14. 08:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem írtál, ami számítana, tulajdonképpen. Mindkét kézre vágtázva jobbra húz balra állítva, vagy? S ha nem, akkor a másik kézen hogy?
2023. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem megfelelő az izomzata, nem tud egyenesen menni, mert kényelmetlen. Melyik kézre csinálja ezt? Valószínűleg az egyik oldala merevebb.
2023. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bal kézre csinálja. De ez az izomzat dolog nem lehet hülyeség. Sajnos nem megfelelően volt etetve és hajtva is volt rendesen mielőtt hozzám került. Van jó pár kiló amit rá kell még pakolnom az szemmel látható.
2023. jún. 14. 10:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Ha bal kézre nehezen vágtázik, akkor valószínűleg a jobb oldala merevebb. Ugyanis ilyenkor a jobb (külső) oldala "nagyobb ívben" hajlik. Mint amikor neked fáj a jobb oldalad, akkor nem fogsz tudni balra hajolni, mert fáj, húzódik a jobb oldalad.

Ha vékony is, akkor ne lovagold addig, amíg meg nem hízik elfogadható súlyra. Illetve nagyon fontos a jól illeszkedő nyereg. Sok lovon látod, hogy a marja, válla és háta találkozásában vagy egy hatalmas lyuk, szinte csontos a marja, gerince. Ez szinte mindig azért van, mert a nyereg a trapezius izmon fekszik (ahol nem kéne, mert az az izom nem tud súlyt cipelni), ezáltal helytelenül izmolódik a ló. Beesett, fájó hát, felemelt nyak ("szár/zabla felett megy"), rövid léptek, hevederiszony, nulla munkakedv, nem engedi a hátára a lovast, ellép felszállásnál.

Pihenő, megfelelő takarmány és sok-sok földi munka (pl. futószáron rudazás, átmenetek kérése, dombon séta) helyre tudja hozni az ilyen lovakat.

Sok sikert :) Ha van valami kérdésed, privátban nyugodtan írhatsz.

2023. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Vannak néha meglepő felfedezések. Egyszer egy edzőtáborban jelent meg valaki egy lóval, aki lóban minden egyes ügetési azonos ütemben kattant valami, de úgy, hogy a némi háttérzajos-visszhangos fedelesben még a középen álló trénernek is feltűnt.

Szerintem mutasd meg szakembernek, ha van ilyen felétek. Nem tudom, Bertalan Zsolt lócsontkovács mennyire elérhető neked, ő egy nagyon értelmes fazon.


Az, hogy megvárod, míg izomzatot szed fel (azt hogyan, így görbén hátrálva tornáztatod? vagy a hájra összpontosítasz?), az szerintem csak arra garancia, hogy ha eddig nem volt idült a probléma, fél év múlva az lesz.

2023. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!