Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy az első...

Miért van az, hogy az első kerekeknél a kerék és a sárvédőív közötti hézag-távolság nem egyforma? 2-3 cm eltérés van! Menet közben nem tapasztalok semmi furcsát, nem húz se ballra se jobbra, megy rendesen!(suzuki swift 1.3 2006-os)

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Futomuves latta mar? A karosszeria nem volt ronggya gyurve es kokany modra kilakatolva? Lengecsillapitok, rugok nincsenek szetverve?
2022. jún. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tört el valamelyik rugó?
2022. jún. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:
32%

Fölösleges egy oldalon összevetni a kerék és a sárvédő ívét.

Más a keréknek és más a sárvédő kivágásának az átmérője, és az elméleti középpontjuk sem egyezik.

Inkább a jobb és bal oldalt hasonlítsd össze.

Amennyiben szimmetrikus, akkor nagy baj nem lehet.(bár ott is találsz pár cm. eltérés)

Ha a futómű nem húz és a gumikat sem eszi, akkor fogadd el.

Én is éppen 16 éve nézem ezt a pontatlanságot. ;)

2022. jún. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet rugó törés, valamelyik lengőkar szilent nagyon beteg, vagy nagyon ritka esetben a bölcső tartó szilent is lehet a probléma forrása.

Alá kell mászni, és megnézni. Az autó jobb és bal oldalának szimmetrikusnak kell lennie hosszirányban!

2022. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te hármas, szerinted a kérdésben szereplő "első kerekek" egy oldalon vannak?
2022. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:

#5.

Lehet hogy félreértettem...;)

Ahogy írtam, arra a jelenségre gondoltam amikor oldalról nézve a sárvédő kivágás és a kerék külső átmérője ívében eltér.

(úgy néz ki, mintha nem koncentrikus körök lennének)

És ez mind a két első keréken egyformán látható.

Így értsd!

2022. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet a toronyszilent át szakadt és a lengéscsillapító felcsuszott a toronyba.
2022. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyira feleslges ilyen kérdéseket feltenni, úgyis mindenki csak találgatni fog. El kell vinni egy futóműveshez, aztán megnézi.
2022. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!