Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen könnyű...

Izil1000 kérdése:

Hogyan kell helyesen könnyű ügetni?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve foglalkozom lovakkal. A lovardába ahová mindig is jártam azt tanították, hogy könnyű ügetés közben a csizmasegítség akkor történik amikor visszaülök a nyeregbe és nem folyamatos, de a csizma mindig a ló oldalához van simulva. Na most több OKJ- s edző is azt mondta, hogy a csizmasegítséget felváltva kell adni. Amikor felállok a külső csizmával és amikor leülök belső csizmával. Plusz a csizmasegítség folyamatos. Ezáltal az a kérdésem, hogy melyik vagy milyen a helyes csizmasegítség könnyű ügetésben?

2023. júl. 14. 22:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk azt mondták mindig, hogy ha a ló nem akarja/meginog, de te előre akarod lovagolni, akkor kapjon folyamatos segítséget amivel úgymond beszorítod az egyenesbe. Egyébként nem szügséges, ha a megfelelő tempót és irányt tartja anélkül is.

Felváltva csinálni én személy szerint soha senkit se hallottam és nem tusom, mi lehet mögötte a cél/ok.

2023. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én is így tanultam ahogy te, de azok az edzők akik OKJ-s képzéssel rendelkeznek egytől egyig így mondták.
2023. júl. 14. 22:41
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy hol végzett az az “okj-s edző”. Meg lehet szerezni a papírt a Mátrixban, ahol olyan szintű lovasok vannak, hogy beugratni nem tudja a lovat vágtába - de azért ő a nagy edzőbá. Meg el lehet menni a TF-re, ahol magas szinten képeznek oktatókat és edzőket - és nem adják csakúgy puszira a papírt.
2023. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te tanultad, úgy a helyes.
2023. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam már mindkét verziót, én úgy tudom mind a kettő helyes, viszont senkit nem láttam még alkalmazni a felváltva módszert. Általában elterjedtebb egyszerre amikor leülsz.
2023. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez az OKJ-s variáció nem hangzik valami logikusnak. Csizmasegítséget leüléskor adsz a lónak. Ne feledd hogy kb bárki lehet OKJ-s edző, kb be se kell járni és a lovas vizsga is olyan hogy ha fentmaradsz akkor megkapod. Szóval, inkább keress olyat, akinek nem az OKJ a legnagyobb eredménye (nem arra gondolok hogy most mindenkinek mesteredzőt kell keresni, hanem arra, hogy vannak pl eredményei, eredményes tanítványai, értelmesen tud magyarázni stb)
2023. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én is azért kérdeztem rá, mert nem tartottam logikusnak a váltott csizmasegítséget. De elbizonytalanodtam az eddigi tudásomban, mivel már több edző is mondta a váltott csizmasegítséget. De most megnyugodtam, hogy nem csak szerintem logikátlan ez a fajta segítség.
2023. júl. 15. 09:42
 8/23 anonim ***** válasza:

"Én is azért kérdeztem rá, mert nem tartottam logikusnak a váltott csizmasegítséget."

Mert egy flikkflakkot sem értesz a lómozgáshoz, mint ahogy itt a hozzászólók nagy része sem. De ez magában nem szégyen, lómozgást tekintve mindenki szűzen születik, csak később lehet esetleg fejlődni. Előbb azzal kéne általában foglalkoznod, aztán levonhatod a megfelelő következtetéseket.


Addig is, ezt az OKJ-s edzőt meg kéne kérdezni, kitől tanulta a dolgot, és ahhoz beiratkozni. :)

2023. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az ügetés kétütemű, de miért kell akkor folyamatos segítség ha a ló képzett és megtartja az ütemet? Mert nem gondolom, hogy szét kellene ,,rugdosni" ezzel a ló oldalát, mert ha folyamatos ez a fajta segítség eltompul az oldala és az istennek sem fog megmaradni ügetésban. (Én így gondolom, de ezek szerint én vagyok a tanulatlan paraszt meg az előtted hozzászólók.)
2023. júl. 15. 15:46
 10/23 anonim ***** válasza:
49%
És még értelmezni sem tudod az írottakat. Szó nem volt itt arról, hogy folyamatos segítség, meg szét kell rugdosni. Ez a beszélgetés arról szólt, hogy ugyanannyi csizmaérintést hogyan kell csinálni, egyszerre kettő, vagy felváltva. A helyzetet súlyosbítja, hogy te kérdezted. :D Azt sem érted, mit mondasz?
2023. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!