Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Valaki elmondaná,...

Lovasok! Valaki elmondaná, hogy mit jelent pontosan a lovaknál amikor "pucolnak"?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom a lovardában, de nem tudom pontosan, hogy mit jelent és hogy miért csinálják amikor simogatjuk/vakarjuk őket.Azt tudom, hogy nagyjából miért csinálják mert velem is szokták

#ló #csutakolás #Miért "pucolnak" a lovak
2023. júl. 19. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A pucolást nem csak lovak körében használják, a német putzen igéből jön, aminek a jelentése tisztítani, takarítani. Nem a lovak pucolnak, hanem a lovasok pucolják le a lovakat, tehát megtisztítják a felesleges szennyeződéstől, kosztól a lovakat.
2023. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A lovak izzadnak, porosak lesznek, ezért le kell őket pucolni, csutakolni. A szőr közé tapadt por nem csak a lovast zavarhatja, sokkal lényegesebb, hogy a lószerszámok alatt feltöréseket okozhatnak a bőrön.
2023. júl. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező!


A lópucolása kettős célt szolgál.


Elsősorban tisztítás. Megtakarítod a lovat a szennyeződéstől (imádnak hemperegni a lovak) és ilyenkor veszed észre az apróbb sérüléseket is rajtuk.


Másodsorban a ló és ember közti kapocs kiépítésére szolgál.

Egy bizalmi viszony alapjait fekteted le vele.

A lovak világában érvényesül az az elv, hogy ha jól bánsz valakivel, akkor ő is jól bánik veled. Ha a ló törődést kap tőled, akkor a ló is törődik veled: nem bánik bunkó módon veled, alapesetben, így megalapozod a vele való közös munkát.


(A fenti tétel az emberek világában már nem igaz....)

2023. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Pucolás a tisztítás, csutakolás szinonímája. Nem hallottad még ezt a szót? Felénk az ablakot is megpucolni szokták.
2023. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát ezeket tudom, de nem erre gondoltam...Amikor csutakolás közben elkezdjük pl a lónak a hasát vakargatni(vagy ahol nagyon szereti), akkor hozzánk dörgölőzik, és a szájával úgymond "piszkálja" a kezed, vagy amit éppen ér. A lovastársaimtól hallottam ezt a kifejezést.
2023. júl. 23. 07:05
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A közös vakargatás a kötődés erősítésére szolgál lovak között, ha a ló vakargatja a gazdáját, az mindenképp pozitív
2023. júl. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, de ezeket tudtam...nem bírom elég érthetően feltenni a kérdést, de nem baj
2023. júl. 24. 08:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, amikor a ló csinál egy speciális mozdulatsort, amire az emberek azt mondják, hogy "a ló pucol"?
2023. júl. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?

[link]

2023. júl. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8/9 és 9/9-es igen!
2023. aug. 1. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!