Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Üdv! Milyen lovat ajánlotok...

Üdv! Milyen lovat ajánlotok haladó lovasnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy saját lovat, de nem tudom melyik fajtát válasszam! 11 éve lovagolok és úgy döntöttem, hogy eljött az idő. És mielőtt jönnek azok a válaszok,hogy minden ló más, tudom de én tapasztalatot szeretnék hallani.(angolban lovagolok, inkább díjlovas és ügyességi versenyeken vaszek részt)
2023. szept. 6. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne fajtát válassz, hanem lovat. A fizikuma nyilván olyan legyen, ami alkalmas az adott versenyekre (nyilván nem apró pónit vesz az, aki díjugratni akar pl.). Mennyire komolyan versenyzel egyébként? Mert nulláról betanítani egy új lovat az adott sportágra nyilván nem a legszerencsésebb, ha amúgy komolyan versenyeznál, de ha alapból versenylovat veszel, az egy kisebb vagyon (nyilván ha van rá keret, akkor hajrá).

Nézegesd a hirdetéseket, nézz meg minél többet, mielőtt döntenél. Ha van tapasztalt ismerősöd, vidd el őt is, hogy tudjon véleményt mondani az adott állatról. Én egy kancát vagy heréltet javasolnék elsőnek.

2023. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
11 éve lovagolsz és a gyakorikérdéseken kérsz (ilyen) tanácsot lóvásárlás ügyben? Itt vagy sántít valami vagy nagyon rossz helyen lovagolsz 11 éve
2023. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem már tudnod kéne ennyi idő után milyen lovat vennél. Egyébként meg ahogy előttem is írták ne fajtát nézz hanem egyedet. Ha versenyezni szeretnél akkor nyilván egy képzettebb lovat érdemes venni
2023. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
28%
Napi lovas kamu, lapozzunk.
2023. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezd az edződet. Bár ha valóban 11 éve lovagolnánk, akkor nem itt kérdeznéd ezt, mert már tudnád. Egy olyasmi ló, amit keresel árban 2 millió körül van.
2023. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
11 év lovas tudással ezt már tudni kellene és hiába nem azt akarod hallani, hogy minden ló más és más, mégis mindenki ezt tudja neked mondani! Mert így van és amúgy sem fajta alapján választunk lovat.
2023. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

11 év lovaglás után még mindig nem esett le, hogy qurvára nem fajta szerint választunk lovat?


Hanem lovaglási cél, azon belül pedig temperamentum alapján...

Ennek meg konkrétan semmi köze a fajtához, vagy legalábbis nem sok...


Egy középosztályba képzett díjló -ami már haladó szintnek számít - olyan 2 ,5 - 3 millió körül van, de határ itt is a csillagos ég...


A frízek, mint fajták, egyébként jól teljesítenek ezen a szinten, de sok macera van velük...

2023. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet az előttem szólóval ha megnézed a nagyok közül sem lovagol senki frízt a díjlovas versenyeken. Erre a célra is inkább az eurosportlovak az alkalmasak. Viszont szabadidős díjlovas versenyre meg ügyességire majdhogynem mindegy. Mert azon az összes félvér ló elbotorkál. Magasabb szinte biztosan valamilyen sportlovat választanék. De továbbra is hangoztatom, hogy a fajta maximum egy iránymutatás lehet, de nem az alapján választunk lovat.
2023. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem értek egyet az előttem szólóval ha megnézed a nagyok közül sem lovagol senki frízt a díjlovas versenyeken."


Mert nem értetted meg, amit mondtam.


Azért nem látsz fríz lovat a nagy versenyeken, mert nincs. Vagy legalbbis elvétve.


De én nem ezt mondtam. Én azt mondtam: "a frízek jól teljesítenek ezen a szinten.." Értsd: középosztályban.


Ez azért van, mert a frízek eddig "bírják" a strapát. A magasabb osztályokra már - általánban - nem alkalmasak.


De, amire a kérdezőnek kell a ló, arra jó lehet a Fríz is, akár... alapszinten.

2023. szept. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként a fríz lovakat alapvetően nem tartom helyénvalónak ilyen helyekre még az általad említett közép vagy alap szintre sem. Amit említettél, rengeteg problémával küzdenek és lényegében ők nem erre lettek kialakítva. De a kérdezőnek meg végképp nem ajánlom ennyire kevés lovas tudással a háta mögött, szaladgálni az ügyességi versenyen meg szabadidős díjlovas számokban elindulni. Az összes -minden szempontból egyszerű- félvér ló is megteszi neki.
2023. szept. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!