Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kire bízzam a lovaim?

Kire bízzam a lovaim?

Figyelt kérdés

Tervezem haza hozni a lovaimat házhoz és két ember merült fel bennem akire szívesen bíznám őket ameddig én távol vagyok. Nem vagyok egy nagy utagzatós típus, évente egyszer ha elmegyek, akkor sem túl hosszú időre. Szeretném viszont előre lefixálni, hogy biztos legyen ember, akire ilyenkor számíthatok.

Két lány merült fel bennem, mindketten lovászként dolgoznak itt a környéken.

1. Az első számú lánnyal elég jó kapcsolatba voltam régebben, nagyon szimpatikus mint ember. Neki is van otthon 4 lova, akik jól vannak tartva. Ért a munkájához, kevésbé alapos, de trehánynak sem nevezném azért. Egyetlen egy negatívum az az, hogy gyakran bántja a lovakat. Nem azt kell elképzelni, hogy minden ok nélkül. De oda szokott ütni nekik.. elég gyakran elég nagyot akkor is amikor az én nézeteim szerint egyáltalán nem lenne szükséges. És ahol dolgozik ott más lovát akár bértartók lovát is elég gyakran rendezni. Ez nekem egyáltalán nem tetszik. Az én lovaim nagyon normálisak, de nagyon emberközpontúak. Félek, hogy ebből probléma lenne ha őt hívnám oda magamhoz. Hogy talán soknak érezné őket és a barátságos viselkedésüket. Nem tartom a verést egy jó nevelési módnak a lovaknál, a lovaim sosem kellett agyonverni mégis tudják a határokat. Nyilván párszor kaptak ők is az orrukra egy ilyen figyelmeztető legyintést mivel ezt nem igazán lehet ütésnek nevezni. Tudom; hogy vannak bunkó lovak, de szerintem azoknál sem ez a megoldás.

2. A második lányt kevésbé ismerem. Szintén lovászként dolgozik. Ő korábban komolyabb lovas helyeken is tevékenykedett, állatorvos mellett is. Sokkal lelkiismeretesebben végzi a dolgát, a lovakhoz egyszer sem nyúlt még úgy hozzá, hogy bántotta volna őket. Nagyon szépen beszél hozzájuk, tiszteli és szereti őket. De nincs lova és nem is lovagol. Továbbá kissé bohókás vagy hogyan mondjam. Lassabban dolgozik, több felé figyel, de végülis minden meg van csinálva. A józan paraszti eszem szerint őt kellene megkérnem, viszont a másik lányt jobban ismerem és ez az ami visszatart+ az hogy az első lánynak szintén vannak otthon lovai és nem csak a munkahelyén találkozik velük. Egyébként mindkettő olyan, hogy szívesen oda engedném a saját portámra. Ilyen szempontból megbízhatóak. Ki mit tanácsol a leírtak alapján?



2023. szept. 26. 11:23
1 2
 1/13 Hovarju ***** válasza:
97%

Nem értek a lovakhoz, de ebből a leírásból én a második lányt választanám.


Esetleg mi lenne, ha egy - egy napra elhívnád őket magadhoz(akár külön, vagy együtt) és megnéznéd, hogy a lovaid hogyan érzik magukat a közelükben?

2023. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Az egyik veri a lovait, és neked ez még kérdés? Nem is értem, minek írtál ekkora regényt, saját magadtól is tudnod kéne, hogy a második opció professzionálisabb, már a múltja miatt is.

Arról nem is beszélve, hogy nem hogy egyáltalán tervben van, hogy elutazz, még csak nincsenek is a lovaid a háznál. Ha unatkozol a munkahelyeden, igyál egy kávét.

2023. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyes jó ötlet köszönöm!

Kettes nem a saját lovait veri, sokszor jártam már nála, a lovai nagyon rendben voltak, mind a a tartásukat tekintve és amúgy is. Nem azt láttam, hogy rettegnek tőle. És nem is akarom ezt a lányt egy ló gyűlölő; erőszakos ember szemében feltüntetni, mert nem az. Inkább csak az zavar; hogy vannak olyan lovak, esetek, problémák amiket nem feltétlenül úgy old meg, úgy kezel ahogy számomra az elvárás lenne. Általában a problémás lovakat kezeli nehezen, az enyémeket pedig annak nem tartanám. Amit említettem is attól félek inkább, hogy a túlzott emberközpontúságukat veheti tiszteletlenségnek.

A lovaim nálam lesznek pár hónapon belül, de ameddig ez a kérdés számomra nem tisztázódott addig nem szívesen hozom haza őket. Bármi közbejöhet ami miatt szükségem van segítségre és szeretném tudni kihez forduljak. Nem unaloműzés inkább csak szeretnék felkészült lenni.

2023. szept. 26. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem fogom elolvasni az újabb regényt, teljesen fölöslegesen mesélsz ennyit róluk, a másodiknak saját ló ide vagy oda professzionális tapasztalata van, az elsőnek meg történelme lóveréssel, ez nem egy olyan kérdés, amin ennyit kéne lamentálni.
2023. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha nem olvasod el akkor meg ne kommentelj ide, mivel nem tudsz érdemlegesen segíteni.

Semmi gond nincs egyébként a véleményeddel lényegében ezt kérdeztem, itt a stílus zavar de nagyon. Szerintem normálisan tettem fel egy kérdést és normális hangnemben nem igazán sikerült rá válaszolni. Számomra nem egy ennyire egyértelmű dolog, mivel én mindkettőjüket személyesen ismerem és ha teljesen biztos lennék kit kérjek meg, nem írtam volna kérdést. Bàrmennyire is a második látszik logikusnak, nekem vele is vannak fenntartásaim. Hamarabb akartam döntést hozni, de talán az elsőnek van igaza, hogy meg kellene néznem mindkettőjüket a lovaimmal. Illetve tudom, hogy tökéletes ember nem lesz akiben minden fog tetszeni.

2023. szept. 26. 13:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra, aki raer. Ez nem igy mukodik, hogy amikor szolsz, 10 ember ugrik.


Lehet, hogy egyik se lesz elerheto abban az idopontban.

2023. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami egyébként, úgyhogy ilyen szempontból lehet, hogy jobb is, hogy több ember is van tartalékban.
2023. szept. 26. 13:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek nem tudod valahigy megmondani, hogy te máshogyan neveled a lovakat? Hátha meg lehetne kérni rá, hogy gyengédebben, akkor pedig ráhagyhatnád őket.

Ha az idő tényleg rövid, 1-2 nap akkor a másodikra bíznám.

2023. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Mit értesz azon, hogy "veri a lovat"?


Nagyon nem mindegy, hogy hajtási célból vágsz oda a pálcával egyszer, vagy nevelő célzattal kell helyre kell tenni az idióta fejét, mert nem akarja tudni, hogy ki a főnök...


Az megvan ugye, hogy a lovaknak kell a rangsor.... ló és lovas közti viszonyban is!

A vezető szerep nem lehet a lóé soha... mert az már nem lovaglás..+ baromi veszélyes is lehet.


A ló a temperamentumától függően "igényli" a pálcát....vagy nem.

Lehet, Neked olyan lovaid vannak, ahol erre nincs szükség-...


Az első lánynak meg lehet, olyan lovakkal volt dolga, ahol bizony meg kell nekik mutatni, hogy melyik nap van elseje!

Ezt nem tudhatod.....


Ne ítélj meg senkit, csak az alapján, amit látsz,úgy, hogy semmit nem tudsz a körülményekről.


Én a leírásod alapján éppenhogy az elsőt választanám, mert pontosan tudja, mit kell csinálni...

Úgy bánik velük, ahogy éppen igénylik az ember vezető szerepét: Megengedő, de ha éppen az kell, akkor odacsap.

2023. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

És még valami:

Amit Te esetleg bántásnak vagy verésnek gondolsz, na Ők annak az erőnek nagyjából 50 - szeresével szoktak egymásba rúgni!

2023. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!