Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ne álljon meg a ló...

Hogyan ne álljon meg a ló ügetésben?

Figyelt kérdés

(Lehet, hogy most hülyének néztek, de még nyilván kezdő vagyok és sok mindent nem értek, szóval normàlis válaszokat szeretnék.)

Szóval, már futószár nélkül ügetek, de fogalmam sincs, hogyan ne engedjem a lónak, hogy lelassuljon. Az oktatóm mondja, hogy ne engedjem, de nem tudom hogyan. (Azt hogy ezt tőle is megkérdezhetnéd stb. nyilván én is tudom, de nem akarok annyira bénának tűnni, hogy ezt se tudom.)

Szóval ilyenkor a csizmával kell “bökdösni” az oldalát, hogy ne álljon meg?



2023. szept. 29. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő múlva (tipikus kezdő lovas "hiba") érezni fogod, hogy a ló mikor lassul.... akkor kell egy kicsit hajtani.

Hogy mivel?

A lótól függ.....

Az iskolalovak (hivatalból "elrontott" lovak) esetén csizma + testsúly esetleg szár segítség. Ha ez nem elég, akkor pálca és hang.


Pl. az én lovam (saját) már arra is reagál, ha csizmámat érintem az oldalához...más már nem is kell neki....

2023. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!