Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érjem el hogy a lovam ne...

Réka vagyok kérdése:

Hogy érjem el hogy a lovam ne álljon meg lépése?

Figyelt kérdés

amikor felülök a lovamra és elindulok vele lépésbe utánna percenként megáll de amikor bemelegedett akkor meg nem csinálja mit tegyek?

PÁLCA KIZÁRVA!!!


2023. okt. 1. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Fogadj edzőt, tanulj meg tőle rendesen lovagolni.
2023. okt. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem miért itt érdeklődik valaki. Hát nincs edződ aki segítsen? Ha meg nincs miért rontasz el egy lovat a tudatlanságoddal? Edző nélkül lovagolni úgy, hogy nem tudsz ráadásul balesetveszélyes is.
2023. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. 1000 dolog lehet....


Látni kéne, hogy mit csinálsz.... vagy éppen mit nem.


Bármiért megálhat a ló, pl. nem hajtod előre határozottan, tudat alatt "állj" jelzést adsz neki, pl. húzod a szárat (miközben ezt Te nem is érzed)... és még rengeteg más dolog miatt is.


Ezért kéne az edződ, aki kivűlről lát Téged és - feltehetően - tudja, hogy mit csinálsz rosszul.

2023. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van edzőm ő meg azt mondja hogy pálcázzam vagy hajtsam jobban valahogy
2023. okt. 2. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Jól értem, hogy feleslegesen van edződ, mert nem hallgatsz rá?

Én földi munkát javasolnék, hogy megtanuld érteni a ló viselkedését, ez sokat segítene neked a lovaglás terén is. Az edződről pedig ennyi információ alapján nem tudok véleményt formálni, de ha nem vagy vele elégedett lehet keresni másikat.

2023. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet csak te írtad le ilyen hányaveti módon a választ amit az edződ javasolt, de nem tűnik valami professzionálisnak. Ennek ellenére nem kizárt, hogy a ló tényleg csak egy kis határozottságot igényel. Nagyon sok olyan ló van aki kezdők alatt csak lézeng meg sem akar mozdulni és egy erős lovas alatt pályát ugrik.
2023. okt. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ha bemelegedett akkor meg szépen megy és ilyenkor előfordul hogy túl pörög hiszen verseny lovam van és szeretem az edzőm csak a saját lovamat nem akarom ütni
2023. okt. 3. 08:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Mármint az volt
2023. okt. 3. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!