Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Eladják a...

Mit csináljak? Eladják a kedven lovamat, úgy érzem cserben hagytam.

Figyelt kérdés
Eladják a kedvenc lovamat, akivel már nagyon régóta dolgozunk együtt, velem teljesen másképp viselkedik mint másokkal, másokkal nagyon bizonytalan, nekünk az évek során már kialakult a kapcsolatunk, bennem már bízik, de másban nem igazán, félek, hogy mi lesz így vele. Meg hát azért én sem vagyok teljesen jól, úgy érzem cserben hagytam.

nov. 15. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Nem hagytad cserben és nem a te lovad. Ne agyald túl, nyugi, rendben lesz nélküled is.
nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Akkor vedd meg te :)
nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem a te lovad nem is tudod így cserben hagyni, ha ennyire fáj vedd meg próbáld meg részletre hogyha nincs rá pénzed.
nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs pénzem megvenni. Amúgy már megvettem volna.
nov. 15. 20:13
 5/17 A kérdező kommentje:
A részletes jó ötlet csak már késő, hétvégén elviszik.
nov. 15. 20:16
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem hagytad cserben. Próbáld majd megkeresni az új gazdát!
nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Tobbet kepzelsz bele, mint a valosag. Az a lo nem a tied, csak te is lovagoltal rajta. Ket het alatt elfelejted mert lesz masik lo amelyik az uj kedvenced lesz. Cserbenhagyas...? Miert, mit tudtal volna tenni, zokogva az ajto ele veted magad hogy ne adjak el?
nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Te segítettél ennek a lónak, ameddig tudtál. Ennyi történt. Adtál magadból.

A kis hercegből idéznék neked:

"Aki hagyja, hogy megszelídítsék, az a sírás kockázatát is vállalja vele"

Sajnos ez ilyen. Gondolj rá úgy, hogy a ló életéhez egy ideig pluszt tudtál adni. Ez a lónak nagyon sokat jelent, hiszen mostmár tudja, hogy vannak olyan emberek, akiben bízhat (ha eddig nem tudta volna). Ő is több lett, és te is. Most, hogy elmegy, semmivel sem lesztek kevesebbek, csak véget ér egy korszak.

Ne egy lovon sírj, hanem segíts az összesen! Tanulj, és adj bele mindent, hogy azoknak a lovaknak, akikkel találkozol életed során minél többet tudj segíteni! Az, aki igazán jó lovas, a legnehezebb esetű lóba is bele tud szeretni, megtanul vele együtt dolgozni. Hidd el, minden ló legalább ennyire megszerethető. És minden ló legalább ennyire meg tud szeretni a saját nyelvén.

nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Mi az, hogy eladják a "lovadat"? Ami valószínű egy lovarda tulajdona, amit nem te finanszírozol, csak te használtad sportolás céljából az ő csúnya kifejezéssel élve eszközüket, hány éves vagy te? 13? Nem megbántani akarlak, de ha te ezen ennyire fennakadsz, akkor mit fogsz érezni az életben később egy szakításnál pl, összeroppansz? Kicsit erősítsd meg magad az élethez, ami sokszor xar, de ha úgy alakítod akkor a legtöbbször pozitív. Van ott sok ló még, nézzél körbe melyik szimpatikus, vagy ha ennyire megterhelő lelkileg ez neked, akkor hagyd abba ezt a sportot, annyit nem ér, hogy emiatt legyenek mentális gondjaid.
nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

(Nem) kedves 9!

Mit gondolsz, ezzel a stílussal, üzenettel átadtad, elérted amit szerettél volna?

Sajnos nem mindenki ugyanúgy működik, nem mindenkinek ugyanolyan az értékrendje. Egy szóval se mondtam, hogy övé a ló, azt mondtha, hogy a kedvenc lova. Nekem a zöld a kedvenc színem, de nem birtoklom. Nem értem mire van sok embernek ez a felháborodása.

Sok lovasnak van ilyen élménye, és mindegyiknek mély nyomot hagy, sokszor ez az, ami miatt tovább is mennek a sporttal/lovakkal való foglalkozással.

Ha megfogadsz tőlem egy tanácsot, több türelemmel, empátiával fordulj másokhoz. A megnemértettség, érzéketlenség egy átlagos, értelmes embernél még nem segített.

nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!