Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen sűrűn mozgatjátok a...

Milyen sűrűn mozgatjátok a lovatokat?hátról vagy földről?

Figyelt kérdés
Írjátok le kérlek a lovatok korát is,es hogy milyen sűrűn milyen fajta munkát végeztek velük. Mennyi volt eddig a leghosszabb ido ameddig nem mozgott és utána hogy viselkedett? Átlagosan ha 2-3 napig nem mozog tele lesz nagyon vagy azért lehet normálisan lovagolni rajta? Nyilván ez minden lónál más, csak kíváncsi vagyok:)

dec. 8. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lovam már idősebb, bár amikor hozzám került 10 körül volt; korábban versenyeztek vele. Hozzám mint hobbi ló került és mi el olyan helyen vannak ahol nincsen fedeles ami lehetővé tenné a téli lovaglásokat így télen amikor úszik, csúszik minden is van hogy hetek maradnak ki, mert egyszerűen minden használhatatlan itt felénk, ezen a szörnyű talajon. Fiatalabb korában sem viselte meg, idősebb korában meg főleg nem. Karámban van minden nap, tehát nem a boxban áll egész nap, de ha hetekig nem tudom lovagolni az időjárás miatt akkor is ugyanúgy viselkedik mint máskor. Hobbi ló szóval ahogy az időm/ időjárás engedi úgy lovagolom. Terep/ pálya vegyesen, az hogy hetente mennyi az mindig változó.
dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Kolléganőmék verseny (ugratás) céllal vettek lovat a lányuknak, mert már versenyszerűen lovagol és saját ló nélkül nem nagyon tudott fejődni. A ló még nincs készre lovagolva, fiatal, talán 2-3 éves ha jól emléksze, tehát együtt tanul, fejlődik a gyerekkel. Ezzel a lóval nem nagyon van pihenőnap, úgy vállalták ezt be, hogy minden nap megy a gyerek, heti néhányszor az edző is, és együtt edzenek. Ha nagyon muszáj, akkor 1-1 nap kimaradhat, most pl. nagyon beteg volt a kislány, így kimaradt egy pár nap, akkor a bértartó vagy az edző megjáratja, megfuttatja száron, de alapvetően ők most úgy vannak beállva, hogy menni kell mindennap, a karácsonyt is így szervezik, 24-én délelőtt még megy lovagolni, 25-én is mielőtt elutaznak a nagyszülőkhöz, és 27-én úgy mennek haza, hogy még délután el tudjon menni megfuttatni.
dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért heti pár nap pihenőnap minden lónak kell. Attól, hogy fiatal őt sem szabad széthajtani, sőt. Mondtad, hogy nem a te lovad látszik igazából. 2-3 éves lovon még nem igazán lovagol senki jobb esetben. Legkorábban 3 évesen szokták belovagolni őket( kivéve a versenylovakat pl. Galoppra). De azért jobb ha ez a szám is kitolódik inkább a 4 irányába hobbi lónál főleg. Illetve ha jobb esetben is 3 éves az általad említett lovacska és éppen belovaglás alatt áll akkor meg főleg, nem kellene ennyire intenzíven dolgoztatni.
dec. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2-3 napig nem mozog alatt azt érted, hogy boxban van? Mert az nagyon nem jó. Minden nap legalább karámba, sétálni, futószárazni, valamit csinálni ki kell hozni. Egyrészt erősen kólika veszélyeztetett lesz ha állítod napokig egyhelyben, másrészt szétunja magát.

Én versenylónak heti 1 napot adtam, ami csak karám, és egyet ami futószár vagy terepen csak séta. Volt 2 idomító edzése, 2 ugró és egy ami vagy terepmunka vagy idomító.

Hobbilónak nyilván nem muszáj minden nap nyereg alatt mennie, de valami foglalkoztatás legyen az életében, hogy egészséges maradjon. Nekik az a természetes ha napi több mint 10 órát legelészve sétálnak, nem az hogy állnak a boxban napokat.

dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Este boxban, napközpen kisebb homokos karam, es legelőn is van
dec. 9. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!