Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi időre eshet ki a ló a...

Mennyi időre eshet ki a ló a munkából?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy mondjuk ali bértartásban tart lovat és elmegy nyaralni 1-2 hétre, olyankor nem mozog a lova? Vagy kell mozgatni akkor is valaki által? Azt tudom hogy a versenylovak versenyszezon utan szoktak kapni pihenőt de jó e az a lónak ha mondjuk 3-4 havonfa egy két hetet pihen vagy csak lefutószárrazák egyszer kétszer?

márc. 12. 19:02
 1/3 huskym22 válasza:
89%
Én nem értek a lovakhoz, de szerintem minden emlős és nem emlős állatnak kell egy kis mozgás. Ha nem is a megszokott mennyiségben de meg kell mozgatni. Az izmoknak nem tesz jót ha nem mozog semmit az állat. Ha nem lehet normalisan kiengedni a szabadba az istallon kivulre ebben az idoszakban, akkor bent az istalloban kicsit kiengedni es setaltatni. Naponta tobbszor kis idore.
márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha boxban van, nyilván ki kell hozni mozogni (kolika elkerülése, mentális jólét stb).

Ha legelőn, akkor nem muszáj külön mozgatni (nem 3x3 méteres karamban, hanem igazi legelőn, lovakkal).

Az is kérdés mit csinál a ló. Hobbi ló és nem problémás, akkor semmi baja nem lesz ha pihen kicsit. Versenyló és nyaralás után rögtön menne versenyre a gazdi? Akkor edzésben kell tartani. Hobbi ló és síkideg ha nincs lemozgatva? Akkor is kell dolgozni vele. Körülményektől függ.

márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bértartásnál meg lehet kérni az ott dolgozókat vagy más lótartókat (szívességért vagy pénzért cserébe, mert ez azért komoly meló) hogy mozgassák le a lovat. Ez lehet futószárazás vagy lovaglás.


Ez függ a tartás körülményeitől.


Emlékszem, én tini koromban mindig a lovardánál legyeskedtem, segítettem amiben tudtam. Egy lótartó elutazott, és megkért, hogy lovagoljam már a lovát.


Nekem ez volt a mennyország :D Ingyen is bevállaltam volna.


Szóval ha van olyan fiatal lány, aki lelkes és megbízható, akkor ő is tud segíteni.


Szerződés mindenképpen legyen!!

márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!