Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidon átesettek.. Nektek...

Covidon átesettek.. Nektek hány napig volt lázatok? Mennyi időre estetek ki a munkából? Meddig ment el az íz - és szagérzékelésetek?

Figyelt kérdés
Én 3.napja szenvedek a magas láztól(39+). Azért visel meg ennyire, mert utoljára kb 10 éve voltam lázas, és influenzás se voltam soha, hogy legyen összehasonlítási alapom.. . Ti hogy élitek meg?

2020. nov. 18. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden igaz, a feleségem nemrég átesett rajta. Azért a feltételes mód, mert a háziorvos nem tartotta indokoltnak erre az esetre tesztkapacitás lefoglalását, és mivel semmi komolyabb tünet nem jelentkezett, valamint mindketten home officeban dolgozunk, ez ennyiben is maradt. Neki csak a szaglása és az ízérzékelése múlt el, kb. 2 hétre. Ezen felül semmi. Én nem tudom, hogy bennem járt-e a vírus, ha igen, bárminemű tünet nélkül megúszatam.
2020. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 napog voltam lázas de akkor nagyon
2020. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt lázam, sőt, hőemelkedésem sem. Viszont 3 napig majd szétesett a fejem úgy fájt és semmitől nem múlt el.
2020. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Elôszôr is mielôbbi jobbùlàst kivànok Neked! Egy jò baràtom kapta meg a Virust! 57 éves férfi kisportolt testalkatù! Nem volt làza, viszont kétoldali tûdôgyulladàst àllapitottak meg az orvosok, meg hàt Pozitiv lett a Tesztje is! Bement a Kòrhàzba amikor màr nehezen vette a levegôt! Adtak neki vérhigitòt és haza kûldték! Az egész csalàdja Karanténbe kerûlt,- a felesége a 21 éves lànya és a 27 éves fiai (ikrek). Kôrûlbelûl 1 hét elteltével kezdte jobban érezni magàt! Nagy fàradsàgot érzet és elment total a szaglàsa és az izlelése is! Semmi étvàgya nem volt szinte csak Teàn élt! 2. hét végére 7 kg fogyott ! Most kezdett el ismét dolgozni jàrni keserves volt a munka mert irtò fàradsàgot érzett tovàbbra is!
2020. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első napon fáradt voltam és kohogtem. Második nap tarkom, derekam fájt, kohogtem és kapart a torkom, mellette bizonytalanság és gyengeség érzésem volt. Harmadik nap teszteltek pozitívra (pcr). Ezen a napon már jobban voltam amugy, ahogy a negyedik nap csak orrom folyt és tusszogtem. Ötödik nap kb. Hasonló mint a 4. Hatodik napján a betegsegnek eszemeletlen gyengeség és fáradékonyság lett rajtam úrrá. Nagyon nagyon fajtak a szemmozgato izmaim, ezért csukva tartottam a szemeim egész nap szinte (oldalra, felulre-alulra nem tudtam nézni mert úgy ereztem, hogy kiszakad...). Hetedik napon lázas lehettem, nagyon erős derékfajdalmam volt (mintha meghuztam volna), vallovi izmaim fajtak, a homlokomr és a szemmozgato izmaim, mindenem fájt! De nagyon nagyon rosszul voltam, ilyen szrul rohadt rég, meg sírtam is...

8. nap kezdtem javulni, de testszerte megmaradtak a fajdalmaim... A következő napokban folyamatosan jobb lett.

Tehát lázam csak egyszer volt... A laztol számított 3. naptól vesztettem el a szaglasomat, és 5 nap múlva jött vissza... Most csak a köhögés maradt vissza. Azonkívül mást nem tapasztalok. Jobbulást kívánok!! Gyógyulj meg mihamarabb. Nekem a húsleves nagyon sokat segített, hogy visszaszerezzem az erőm.

2020. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!


Nekem is nagyon fáj a szemem mögött, illetve a homlokomnál erős nyomó érzést érzek, kb semmi nem veszi ki a fejfájást. A lázcsillapító is ideig - óráig hát, folyamatosan hidegzuhanyzok meg hidegvizes lepedőbe csavarom magam.

Étvágyam kb nulla, főleg hogy nem érzem az ízét semminek.... :(

2020. nov. 18. 19:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most vagyok az 5. napon, eddig állandó hőemelkedés gyötör, folyamatosan 37.5-6 a testhőmérsékletem. Lázam 2 éjszaka volt, 38 körül. Ezen kívül iszonyat gyengeség tör rám néha, a fejem, szemem majd szétesik. Hullámokban ízületi fájdalmaim vannak, minden porcikám fáj ilyenkor. Szédülés még néha tart, magas pulzusszám is jellemző volt az első 2 napban. Tegnap óta szagokat és ízeket sem igazán érzek, kb csak azt, hogy valami édes vagy sós.

Nekem is + tesztem van, de én tudtam, hogy ez covid lesz, mert ilyen tüneteim (főleg együtt jelentkezve) nem igazán voltak még....

Jobbulást mindenkinek!

2020. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az elejétől kezdve az orrnyálkahártyám megdagadt, azóta is úgy van.

Első tünet után ötödik napon ment el az íz és illat érzékelésem.

Első napon egész nap köhögő inger kerülgetett. Folyton köhögtem volna, és fájt a fejem.

Másnap elmúlt a köhőgő inger, fejfájás viszont ezerrel, és fáradákonyság, este fél órára hőemelkedés..

A fejfájás egészen az ötödik napig folyamatos, erős, és állandó volt.

Harmadik napon pár köhögés, száraz torok, fejfájás.

Negyedik napon, arc, homlok, csontok, az egész fogsorom fájt, fél órás hőemelkedés, rettentő szédülés - legalább annyira, mintha berúgtam volna.

Ötödik napra minden elmúlt, és vitte az íz és illat érzékelésem. Innentől nem volt fejfájás.

Hatodik napra mellkasfájdalom, apró szurkálások, és hőemelkedés.

Hetedik napra állandósult a mellkas és hátfájás.

Nyolcadik nap csináltattam tesztet - ami egyébként negatív lett, este közel három órára magasabb hőemelkedés, majd amikor az lement, elmúlt a mellkasfájdalom. Utána már nem fájt se a fejem, nem emelkedett fel a testhőm.

10 naptól tipikus hörgőgyülladásos sercegés a tüdőmből, de nincs se hőemelkedés, se köhőgés.

11. nap vissza a munkába, de nagyon fáradt vagyok nap végére.

12 nap éreztem egyetlen illatot, erősen, de csak azt az egy félét, mást nem. Random tér vissza az íz, egy kicsit a sós, erősen a keserű, picit a citromos, édes is. De semminek sem ugyanolyan az íze, mintha a komplex ízeket nem érezném. A tüdőm sercegése erősödik, zavar az alvásban is.

13 - 14 napon magasabb pulzus, vérnyomás.

A mai a 17 nap, továbbra sem érzem az ízeket rendesen. A tüdőm fekvő helyzetben továbbra is serceg kilélegzésnél. Csak nagyon halványan érzek illatokat, ha nagyon mélyet szippantok, és koncentrálok az illatra. Ha nem ismerem az adott dolgot, nem érzem az illatát sem.


Egy negatív tesztem volt, amit magán úton csináltattam, de orvos ismerőseim szerint egyértelműen covid.

2020. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hihetetlen micsoda komplex dolgot képes véghezvinni ez a Covid.. Amikor már azt hinnéd jobb lesz akkor lesz szarabb.. :D

Nekem is van valami szörcsögő hang, ami főleg fekvő helyzetben jön elő, és csak kilégzéskor.. Marha idegesítő, nem bírok aludni tőle.

Plusz új tünetem lett ma a szédülés, én is részegnek érzem magam. Ha fordítom a fejem jobbra vagy balra, már attól szédülök!

Köszönöm hogy válaszoltatok, jó tudni azért hogy kinek milyen lefolyású a betegsége, érdekes "tapasztalás".

Jobbulàst mindenkinek!

2020. nov. 19. 19:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Az intenzív tünetek kb 4-5 napig tartottak nálam . Magas láz, íz -szaglásvesztés, tüdőfájdalom, hurutos köhögés. Ekkor pozitiv eredményt is kaptam. Rá két hétre kb. ismét mentem tesztre, az már negatív lett és panaszom sem volt. A munkából kimaradás 14 nap volt. Utólag néha még szúr valamiért a tüdőm és kohogok olykor. 25/F
2020. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!