Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb. Hány évi lovaglás után...

Kb. Hány évi lovaglás után ideális megpróbálni a vágtát?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
esetemben 3 alkalom...
2010. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben? :D
2010. nov. 17. 19:24
 3/13 anonim ***** válasza:
harmadszorra vittek lovagolni, én meg önállósítottam magam és adtam egy hatalmas sarkat a póninak... voltam kb 6 éves. nagy kaland volt...:D
2010. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem éveket azért nem kell várni egy vágtával, még a leggyengébb képességű lovasnál sem.

Ha rendszeresen jársz, akkor maximum fél év.

2010. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én fél éve járok...Még nem vágtáztam egyedül.de már ügettem sztem nekem még fél-1 hónap
2010. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
van olyan aki 2 hónap alatt eljut az ugratásról.:D mintén..:D:D csak jó edzőhöz kell járni.:):)
2010. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ha a vágtáig jutást években kell mérni az régen rossz, ott vagy nagyon nincs érzéke a lovasnak, vagy nagyon le akarnak húzni.

Szerintem, ha heti 1-2 alkalommal tud kimenni az ember és jó az edzője és közepes képességű akkor 3-4 hónap alatt szerintem el lehet jutni a vágtáig, meg hát futószáron is lehet vágtázni, csak megfelelő talaj illetve nagy kör kell hozzá. Mellesleg sokkal könnyebb, mint az ügetés.

2010. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30-40 alkalom egy átlagos képességű lovassal
2010. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én futószáron az 5. alkalommal vágtáztam, április óta lovagolok és októberben vágtáztam először egyedül. Az rész rossz, ha években kell számolni. A vágta nem ugratás, nem kell rá úgy felkészülni.
2010. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki 2 hónap alatt eljut az ugrásig az úgy is lovagolhat. Mivel az alapokra nem fektettek túl nagy hangsúlyt, ami a magyar lovas "edzőknél" ált. így van.
2010. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!