Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás: ajánlanátok lovardát?

Díjugratás: ajánlanátok lovardát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyálon lakok, tehát Budapesten és annak szűkebb körzetében keresek olyan lovardát, ahol vállalnak díjugrató edzéseket. 3 éve lovagolok, órák végén szoktunk párat ugrani (eddigi legmagasabb 65-70cm volt), de rendes ugróedzés nincs, ahogy erre alkalmas ló sem. Saját lovam nincs. Lovardát nem váltanék, "csak" ugratni szeretnék :)


Előre is köszönöm a válaszokat!

15/L


2010. dec. 17. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Pl itt van ez.

Google-ban találsz még egy párat. Ahogy elnézem az árakat nem a legolcsóbbak ezek a foglalkozások, főleg, hogy a többsége nincs is igazán 60 perc :S

2010. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MARIANN06 ***** válasza:

Te lovagolsz ilyen nagy hóban is?

Nem veszélyes.?

Nem csúszik el a ló?

Segits adj tanácsot még kezdő vagyok

2010. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Ebben a hóban a legjobb lovagolni:D Ez jó porhó, nem az a patába-ragadós fajta. De csak akkor érdemes kimenni terepre, ha ismered jól az utakat, mert a földes utak többsége fel van fagyva és tele lehet keréknyommal, ami már veszélyes.

Kinn a karámban is jó a hóban lovagolni, főleg patanyomfigurákat :) Viszont nem árt nagyon felöltözni.

Ilyenkor csodás a táj ilyenkor, szóval érdemes kimenni:)

2010. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MARIANN06 ***** válasza:
Köszönöm.Csak még télen nem lovagoltam,mint montam kezdö vagyok,és nemtudom menyire szoktak elcsuszni a lovak a havas idöben.ÉN MEGYEK CSAK ANYUKÁM AGGÓDIK.
2010. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm a segítséget :) bár a Honvéd jó lovarda, azért meg van róla a véleményem...inkább nem mondok semmit, csak azt, hogy nem véletlen van Budán ;)


Többiek: egyáltalán nem gáz télen a lovaglás :) bár érdemes vigyázni, mert a leglustább ló is menős lesz a télre, nem beszélve az alapjáraton menős lovakról...nem tudom mennyire automaták nálatok a lovak, de ha nem befásult iskolalóról van szó, akkor tényleg figyelj oda ;) terepen pedig kezdődik a bakolós korszak, legalábbis nálunk :D

szóval nyugodtan lovagolj télen, annyi az egész, hogy óvatosabbnak kell lenni :) (nem elrettentés: én eddig csak télen estem lóról... )

2010. dec. 19. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Stelzer Vikotor, ha valamit el akarsz érni az ugrósportban akkor ő az egyetlen jó.
2010. dec. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem ismerem a BP környéki lovikat, mert Baranyában élek, de mivel elég soknak van weboldala, ezért talán Google-n is találhatsz. Csömör környékén van sok lovi érdemes ott is szétnézni.

Az utolsó ötlete nem rossz, hogy keress oktatót, csak hát általában nem nézik jó szemmel a lovikban lévő oktatók, edzők, ha valaki más is kijár oda, mert előlük veszik el a bevételt, sajna emiatt sok helyen nem is engedik.

Bár mint írtad nincs ugróló a lovidban, ezért akkor máshová kéne kijárnod (vagyis oda is, ha maradnál a régi lovidnál). Igaz az 1m-t még a tehén is megugorja, ahogy szokták mondani, de az ugratás tanulására célszerű ugró lovat bevetni, mert szívesen megy rá az akadályra és sokat segít az egyensúlyod megtalálásában.

2010. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát igen...ez a külön edzős dolog sajna nem megoldható :(

A lovardában egyetlen olyan ló van, akivel TALÁN lehetne ugratást tanulni, de nem ebben az állapotában, kondiban, azért ráférne 1-2 hónapos átlovaglás, hogy edzeni lehessen vele, mert a képességei megvannak...Laruso az apja és egy iszonyat jóindulató és tanulékony kanca az anyja, szóval a dolog érthető :) Csak hát én ehhez a lóhoz még elég kevés vagyok, őt az oktatómon és családján kívül egyetlen lovas tudja ellovagolni.

Google-n kerestem, néhány honlapon sajna elég kevés infot írnak :S De 28-án megnézem az Akadémiát, és majd érdeklődök, hogy ugróedzés van-e :) bár úgy tudom h csak saját lóval...:S

2010. dec. 23. 14:49
 9/9 Selena Fan válasza:
Felsőpakonyban van egy tök szuoi lovarda!
2011. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!