Kezdőoldal » Állatok » Lovak » MIt gondolsz a díjlovaglásról?...

MIt gondolsz a díjlovaglásról? Ha negatív a véleményed légyszi fejtsd ki

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
elnézegetem, ha megy a tv ben és nincs jobb, de nem követem nyomon, h mikor adják.
2010. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A díjlovaglás egy nagyon szép sport,mivel tökéletesen bemutatja ahogy két egymástól teljesen eltérő élőlény egymással milyen magas szinten tud komunikálni,de én mint minden olyan sportot amiben állat részt vesz ellenzem ,mivel az ember gyakran nem fogja fel ,hogy annak a lónak példaul milyen kedve és éppen milyen igénye van.A verenyistálókban a lovaktól szerintem elveszik azt ami minden jószágnak,(ha bizonyos keretek között is) joga van. Emellett nem tartom azt sem jónak mint példaul a múltkor az egyik ismerősömnél láttam,hogy a "kiöregedett versenylovak 10 éves korukban, életük csúcspontján alig bírnak járni. A díjlovaglás sugal egyfajta szimbiózisnak tűnő közös munkát,de mind mindig itt is az állat húzza a rövidebbet.
2010. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szép,látványos sport,de szerintem túl "feszes",és biztosan nem kényelmes a lónak,lásd pl.feszítőzablát használnak.
2010. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jobb a feszítőzabla finoman használva mint a csikózabla durván,.nem hinném hogy a feszes a legtalálóbb szó mert ez a sportág igényli a lótól a legnagyobb lazaságot
2010. dec. 31. 16:54
 5/10 anonim ***** válasza:
a TV-ben látva el csodálkozom h tudnak megtanítani alónak ilyeneket de egyben szörnyölködöm is mert szerencsétlen lovak biztos nem élvezik a nyakra ráhúzott fejet és a feszítő zablát.
2011. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozzám a western lazasága áll közelebb,bár más több mint 20 éve nem ültem lovon.
2011. jan. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

19:25-nek

Ha egy csöppnyi anatómiai ismereted is lenne nem így gondolnád.olvasgass..

2011. jan. 27. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Én díjlovagolok versenyszerűen csodálatos. de nézni is :) az ÖSSZHANG és a BIZALOM a kulcsa. :D
2011. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ha megnézel a TV-ben egy díjlovaglóversenyt, azt fogod észrevenni, hogy a lovasok szinte semmit nem csinálnak a lovon, a kezük mozdulatlan, egyedül talán a lábuk mozog látványosan. ennek az az oka, hogy L és M osztályban már annyira aprók és finomak a mozdulatok, hogy szinte láthatatlanok. a feszítőről annyit, hogy M osztályban már kötelező ezt tenni a lóra. egyébként ezeket a feladatokat egyszerűen képtelenség megcsinálni csikózablával és feltartott fejű lóval, épp azért vannak úgy szárra hozva a lovak, hogy tökéletesen támaszkodjanak és így képesek megcsinálni a feladatokat. persze az jobban esik nekik ha a legelőn vágtázhatnak, de hidd el, ha annyira fájna nekik akkor ellenszegülnének és nem hajtanák végre az utasításokat ilyen könnyen
2011. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem a díjlovaglást, abban a szakágban szeretnék versenyezni ha már jobban fogok tudni lovagolni mert még csak most tanulok vágtázni
2011. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!